Ana sayfa GÜNDEM Yıldızkaya: “Minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Ruhu Şad Olsun”

Yıldızkaya: “Minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Ruhu Şad Olsun”

101
0
PAYLAŞ

Yıldızkaya: “Büyük bir vefa ve gönül borcumuz olduğu şüphesizdir”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 10 Kasım Atatürk’ü anma günü nedeniyle anma mesajı yayımladı. Yıldızkaya Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıldönümü mesajında; “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; ebediyete intikalinin 81’nci yıl dönümünde minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.”dedi.

57 yıllık ömrüne bir çok başarıyı sığdırmış, bu süre zarfında sayısız ilklere imza atmış…

Yıldızkaya, mesajının devamında şunları söyledi: “Mustafa Kemal Atatürk; 57 yıllık ömrüne bir çok başarıyı sığdırmış, bu süre zarfında sayısız ilklere imza atmış, şartlara göre değişmeyen ilke ve ülküleriyle Türk tarihine mühür vurmuştur. Her kararında, her icraatında, her adımında Türk milletine inanmış, hür ve bağımsız yaşamanın vazgeçilmezliğini rehber edinmiştir. Türk milletini hak ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkarma konusunda üstün bir çaba ve mücadele azmi gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e büyük bir vefa ve gönül borcumuz olduğu şüphesizdir. Kurtuluş yıllarında; karanlıktan aydınlığa geçişin ve özgürlüğe varışın her aşamasında onun liderliği ve müdahalesi belirleyici ve tayin edici bir nitelik arz etmiştir. Yanmış, yıkılmış, yorulmuş ve yenilmiş ülkeyi tekrar ayağa kaldıran ve çizdiği hedeflerle sonuca ulaştıran elbette Atatürk’ün eşsiz dirayeti ve hamiyeti olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin ortak ve tarihi en büyük değerlerinden biridir ve Türk Milleti’nin gönlünde ebediyen yaşamaya devam edecektir. Cumhuriyetimiz kuruluş ilke ve iradesiyle yaşadığı müddetçe bu gerçek değişmeyecek, değiştirmeye de kimsenin gücü yetmeyecektir.”

57 yıllık yaşamı boyunca hiçbir zaman ümitsizliğe düşmeyen, en zor anlarda olamaz denilenleri gerçekleştiren Ulu Önderimiz…

“Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a çıkışıyla başlayan süreç; Polatlımızda Sakarya Zaferiyle en yüksek seviyesine ulaşmış ve Milli Mücadele sürecinde Büyük Millet Meclisi ile milletimizde yüzyılın gelişme dinamizmi ve sorumluluk bilincini uyandırmış, aziz milletimize yol göstermiş, önderlik etmiştir. Bu vesile ile 57 yıllık yaşamı boyunca hiçbir zaman ümitsizliğe düşmeyen, en zor anlarda olamaz denilenleri gerçekleştiren Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 81’inci yıl dönümünde bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Ruhu Şad Olsun.”