Ana sayfa GÜNDEM Güngör: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü asla unutmayacağız, unutturmayacağız”

Güngör: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü asla unutmayacağız, unutturmayacağız”

125
0
PAYLAŞ

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Uğur Güngör, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete göç edişinin 81. Yılı nedeniyle anma mesajı yayımladı.

MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör, 10 Kasım Atatürk’ü anma günü nedeniyle mesaj yayımladı. Güngör, mesajında şunları söyledi: “Çanakkale’nin askeri dehası, bin yıllık büyük Türk devletinin devamlılığı ve bir milletin varoluş destanı olan Milli Mücadele ve Sakarya Zaferinin lideri, Cumhuriyetimizin kurucusu, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 81. Yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ortaya koyduğu fikir ve idealler, ülkemizin yaşadığı her badirede daha iyi anlaşılmakla beraber bizlere de ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Ulu Önderimizin koşulsuz vatan sevgisini, ideallerini ve ülkülerini anlamaya, benimsemeye, özümsemeye her zamankinden daha da fazla ihtiyaç hissediyoruz.”

“Emanetini çiğnetmeyen bir gençliğin hep var olacağının sözünü veriyoruz”

“Atatürk; saygın bir lider ve komutan olarak ecdat yadigarı vatan topraklarının savunulmasında, milletimizin istiklale kavuşma mücadelesinde önderlik yapmıştır. Cumhuriyetimizi bu toprakların tüm renklerini kaynaştırarak inşa eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizi ortak bir ideal etrafında birleştirmeyi başararak, aziz milletimize, Türkiye’nin bağımsızlığı ülküsünü benimsetmiştir. Tüm devlet ve milletlerin saygı ve sevgisine mazhar olan önderimiz Atatürk, mazlumlara da öncü olmuş ve önderlik etmiştir. O, insanlık tarihinin en kanlı savaşlarından Türk milletini yeniden aydınlığa kavuşturan bir büyük kahramandır. Unutulmamalıdır ki Atatürk, Türk olarak yaradılışını olağanüstülük olarak gören bir büyük Türk milliyetçisidir. Kutlu bir Türk milliyetçisi olan ve mücadelesiyle mazlumlara öncü ve önder olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Büyük Türk Milletinin eşsiz evladı Büyük Atatürk’ e vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranlarımızı sunuyor, onu gerçekten sevip anlayan emanetini çiğnetmeyen bir gençliğin hep var olacağının sözünü veriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve milli mücadele kahramanlarıyla birlikte aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları Şad Olsun.”