Ana sayfa GÜNDEM Dereköy: “Türk’ün Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz”

Dereköy: “Türk’ün Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz”

200
0

Türk Ocakları Polatlı Şubesi Başkanı İlhan Dereköy, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81’inci yıl dönümünde andı.

Türk Ocakları Polatlı Şubesi Başkanı İlhan Dereköy, 10 Kasım Atatürk’ü anma günü nedeniyle mesaj yayımladı. Dereköy, mesajında şunları söyledi: “Vefatının 81.yılında bu büyük kahramanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyoruz. Türk Ocakları olarak bu büyük Türk milliyetçisini saygıyla tazim ederken, düşüncelerine ve eserlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

“Gelecek nesiller de bu kahramanları örnek alarak büyük işler yapmaya devam edecektir”

“Ömrünü millet, vatan, devlet ve mukaddesat için harcamış sayısız devlet adamı, bilim ve kültür  insanı, sanatçımız vardır. Bu büyük insanlar içerisinde biri vardır ki 20. Yüzyılda milletimizin tarihine damgasını vurmuş, bizleri karanlık bir tablodan ay-yıldızın ışığının parıldadığı bir geleceğe götürecek mücadelenin liderliğini yapmıştır. Trablusgarp’tan Suriye’ye, Çanakkale’den Sakarya’ya ve Büyük Taarruz’a bir kahramanlık destanı yazmış, Türk milletini muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için önderlik etmiş olan bu isim, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Tarih göstermektedir ki, büyük Atatürk ve silah arkadaşları Türk milletine tarihinin en büyük hizmetlerinden birini yapmışlardır. Gelecek nesiller de bu kahramanları örnek alarak büyük işler yapmaya devam edecektir. Büyük Gazi’nin naçiz vücudu toprak olsa da Türkiye Cumhuriyeti kıyamete kadar yaşayacaktır. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.”