Ana sayfa GÜNDEM Avcı: “Yüce Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yılında, sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz”

Avcı: “Yüce Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yılında, sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz”

127
0
PAYLAŞ

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 10 Kasım Atatürk’ü anma günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

CHP İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81.yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı. Avcı; “Bizlere tam bağımsız, Laik, Demokratik, Çağdaş Bir Devlet armağan eden Yüce Atatürk, Ulusumuzun varlığıyla özdeşleştirdiği, yüreğinde erişilmez kıldığı ölümsüz önderimizdir.”dedi.

Türk Ulusu yüce Ata’sıyla kıvanç duymakta

Başkan Avcı, mesajının devamında şunları söyledi: “Yüce Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yılında, sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz. Türk Ulusu’nun, her 10 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da, aydınlık Türkiye’nin kurucusu Atatürk’e sevgisini, saygısını ve bağlılığını içten duygularla göstermeye devam ediyor. Türk Ulusu  yüce  Ata’sıyla kıvanç duymakta ve insanlığa mal olmuş bir önderi yetiştirmenin övüncünü yaşamaktadır.”

Tüm başarılarını kendisine değil, Türk Ulusu’na mal eden Atatürk…

“Yüce Atatürk, yüklendiği tarihsel görevle, Ulus’un yazgısını ve tarihin akışını değiştirmiş, dünyanın yeniden biçimlenmesinde önemli rol oynamıştır. Yaşarken de, ölümünün ardından da, insanlık için esin kaynağı olmayı sürdürmüştür. Mücadele ve çağdaşlaşma atılımlarıyla başka uluslara da yol gösteren Atatürk, ülküleri, düşünce sistemi, yaşamı, başarıları, üstün kişiliği, barışçı kimliği ve geride bıraktığı yıkılmaz eseriyle tarihe damgasını vurarak dünyada saygınlık kazanmıştır. Atatürk, yok edilmek istenen Türk Ulusu’nu, aynı ülküler çevresinde toplayarak, yanmış, yıkılmış yurt topraklarında, çağdaş dünyanın değerlerini benimsemiş, yeni ve bağımsız bir devlet kurmuş, ülkemizi aydınlık yarınlara taşımıştır. Yüce Atatürk, hiçbir şeyi olanaksız görmemiş, sorunlara gerçekçi ve bilimsel yaklaşımlarla çözümler üretmiştir. Ulus’unu çok iyi tanıyan, seven ve ona güvenen büyük Önder, toplumun gelişme ve çağdaşlaşma istenci doğrultusunda, en uygun seçenekleri benimsemiş ve uygulamıştır. Cumhuriyet başta olmak üzere tüm başarılarını kendisine değil, Türk Ulusu’na mal eden Atatürk’ün, üstün nitelikleriyle her zaman öncü ve örnek olduğunu, insanın gönenci ve mutluluğu için çalıştığını, bu uğurda hiçbir özveriden kaçınmadığını biliyoruz. Bugün ulus olarak yapmamız gereken, yüce Önder’in yaşamını, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara öğretmektir. Atatürk’ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu budur.

81. Yılında, bir kez daha saygı ve gönül borcuyla anıyoruz

“Atatürk’ü anlayan, düşüncelerindeki derinliği kavrayan, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde yaşamını biçimlendiren kuşakların, Türkiye Cumhuriyeti’nin her dönemde ayakta kalmasının, bağımsız, çağdaş, ulusal bir devlet olarak varlığını sürdürmesinin en büyük güvencesi olacaklardır. Türk ulusu, Atatürk’ü unutmamıştır ve unutmayacaktır. Ulusumuz, ilke ve devrimlerine, düşünce sistemine ve Cumhuriyetimize her koşulda sahip çıkacak, ülkülerini gerçekleştirmek, gösterdiği hedeflere ulaşmak için elbirliğiyle çalışacaktır. Bıraktığı eserin büyüklüğünün ve sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Ulusu, bağımsızlık savaşımızın önderi, laik ve demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk’ü sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir. Cumhuriyet Halk Partisinin ve Çağdaş Türkiye’nin kurucusu, büyük devrimci ve devlet adamı Atamızın aramızdan ayrılışının 81. Yılında, bir kez daha saygı ve gönül borcuyla anıyoruz.”