Ana sayfa GÜNDEM ANKESOB Başkanı Yiğiner’e Balcı’dan ziyaret

ANKESOB Başkanı Yiğiner’e Balcı’dan ziyaret

142
0

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, Altındağ’da esnaf ve sanatkarların işlerinin canlanması için geliştirilecek projeleri desteklediklerini  kaydetti.

Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner’e ziyarette bulundu. ANKESOB Hizmet Binası’nda gerçekleşen ve ANKESOB Başkan Vekilleri’nin de hazır bulunduğu Balcı’nın ziyaretinde, Altındağ bölgesinde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarların  durumu, sorun ve beklentileri konuşuldu.

Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, Altındağ’ın kalkınma yolculuğu ve daha yaşanabilir bir ilçe olması, tarihi, kültürel değerlerinin öne çıkması ve turizm potansiyelini daha iyi kullanması üzerine geliştirdikleri  proje ve hazırlıklar hakkında Yiğiner’e bilgilendirmede bulundu. Tüm bu projelerin esnaf ve sanatkarlara da önemli yeni katkılar sağlayacağını belirten Balcı, göre geldiği günden itibaren Altındağ Belediyesi olarak esnaf ve sanatkarın yanında olduklarını dile getirdi, ihtiyaç duyulan desteği en güçlü şekilde vermeye çalıştıklarını kaydetti. Balcı bundan sonra da kapısının her zaman açık olacağı esnaf ve sanatkarlara destek olmayı sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner de Balcı’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Esnaf ve sanatkarın ekonominin itici gücü olduğunu ve hızla gelişen rekabet ortamı içerisinde ayakta durması için desteklenmesi gerektiğini ifade eden Yiğiner, Altındağ bölgesinde gerçekleştirilecek birçok yatırımı önemsediklerini, bu yatırımlar içerisinde esnaf ve sanatkarların işlerinin canlanması için geliştirilecek projelerde ihtiyaç duyulan her alanda istişare ve işbirliğinin geliştirilmesine açık olduklarını kaydetti. Yiğiner, Balcı’ya görev ve çalışmalarında başarılar diledi.