Ana sayfa GÜNDEM Amerikan Kültür’den İngilizce Eğitimi Öğrenci Konferansı

Amerikan Kültür’den İngilizce Eğitimi Öğrenci Konferansı

351
0
PAYLAŞ

Polatlı Amerikan Kültür Yabancı Dil Eğitim Kurumlarınca dün Duatepe Anadolu Lisesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile İngilizce Eğitimi Öğrenci Konferansı düzenlendi.

Polatlı Amerikan Kültür Yabancı Dil Eğitim Kurumları, ilçemizdeki yabancı dil sınıfı öğrencileri ve yabancı dil öğretmenlerine yönelik konferans tertip etti. Selçuk Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Arif Sarıçoban’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa; İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Polatlı Amerikan Kültür Yabancı Dil Eğitim Kurumları yetkilileri Fuat Turgut ve Çağla Turgut, Okul Müdürü Fetullah Çaylak, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilere; Kariyer hedeflerine ulaşmada yabancı dilin önemi, Üniversitelerin yabancı dil bölümleri, Uluslararası İngilizce Öğretmenliği Sertifikası TESOL konularında bilgi verildi.

Öğrencilerin kariyer planlarında önemli bir adım oluşturacak

Programın açılış konuşmasını yapan Polatlı Amerikan Kültür Yabancı Dil Eğitim Kurumları Yetkilisi Dil Bilimci Yazar İngilizce Öğretmeni Fuat Turgut; “2023 Vizyon Belgesi doğrultusunda siz değerli öğrencilerimizi zaman zaman üniversitelerden akademik kişiliklerle bir araya gelmeniz noktasında çalışmalar var. Bu kapsamda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sağ olsunlar, Polatlı Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu olarak böyle bir talepte bulunduğumuzda, Prof. Dr. Arif Sarıçoban hocamızın özellikle dil öğrencilerini bilgilendirecek, kariyer planlarında önemli bir adım oluşturacak bir program düzenleyeceğimizi söylediğimizde bizden desteklerini esirgemediler. Bu nedenle öncelikle kendilerine teşekkür ediyoruz. Böylelikle siz değerli öğretmenler ve öğrencilerimize önemli bir katkıda bulunmuş oldular.”diye konuştu.

Sarıçoban, öğrencilerin sorularını yanıtladı

Konuşmasına kendini tanıtarak başlayan Selçuk Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Arif Sarıçoban, engin bilgilerini öğrenciler ve öğretmenler ile paylaştı. Daha sonra Polatlı Amerikan Kültür Yabancı Dil Eğitim Kurumları Müdürü Tercüman Öğretmen Belkıs Çağla Turgut tarafından Avrupa Dil Pasaportu ve Uluslararası İngilizce Öğretmenliği Sertifikası TESOL ile ilgili bilgi verildi. Fuat Turgut ise İngilizce Sınavlarda Stratejiler ve Teknikler hakkında konuştu. Konferans sonunda Prof. Dr. Arif Sarıçoban, öğrencilerin sorularını yanıtladı.