Ana sayfa Köşe Yazarlarımız POLATLILI’LIK DAMARI-KÖŞE YAZISI

POLATLILI’LIK DAMARI-KÖŞE YAZISI

2716
0

Polatlılı’lık Damarı; Polatlı’yı anlatmak ve tanıtmak için fırsat yaratmaktır. Görev diye değil haa… İçinden Polatlı  geçen o damarın getirdiği içtenlikle… Kendiliğinden… Misal mi?

Sn. Bülent Kuşoğlu; Sevincinde ve hüznünde Polatlı’yla bir, Polatlı’lı vekilimiz, TBMM’de, katıldığı programlarda Polatlı’yı anlatır ve tanıtır mı?

Kesinlikle Evet…

Sn. Mürsel Yıldızkaya; Şüheda Şehri’nin Şehremini şiarıyla bulunduğu her platformda, Ulusal anlamda da Polatlı’yı anlatır ve tanıtır mı?

Kesinlikle Evet…

Sn. Selami Ovacık; Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ve katıldığı her ortamda Polatlı’yı anlatır ve tanıtır mı?

Kesinlikle Evet…

Sn. Bilal Haşim Avcı; Genel Merkez, İl Başkanlığı, Büyükşehir dokuduğu her mekiğin nüvesinde Polatlı var mıdır?

Kesinlikle Evet..

Sn. Aysel Demir; Genel Merkez, Bakanlıklar, Hükümetin her merciinde Polatlı’nın adını duyurmak, anlatmak ve tanıtmak için gayretin hasını gösterir mi?

Kesinlikle Evet…

Sn. Kadim Koç ve Sn. Murat Kurt; Güzel işlerin karıncaları, Polatlı’nın tanıtımı için çabaları kıyas kabul edebilir mi? Elbette Hayır… Polatlı tanıtımını ulusal platformlara da taşıdılar mı?

Kesinlikle Evet…

Sn. Yahya Toplu;  Polatlı Borsa’sının itibarını Türkiye’ye tanıtırken gayreti Polatlı ortak paydasında değil mi?

Kesinlikle Evet…

Sn.Abdullah Soytürk Spor Kulübü, Sn.Selman Yücel, Sn. Rabia Akdeniz; Sporda Polatlı’yı onurla tanıtan isimlerin başarıları Polatlı’yı Türkiye’ye, Avrupa’ya, Dünya’ya en kavisinden anlatmaz mı?

Kesinlikle Evet…

Sn. Sami Çay; Tarihi gerçekliğiyle Polatlı’nın yaşanmışlıklarını, kurduğu her cümlenin gelişme ve sonuç bölümüne bağlar mı?

Kesinlikle Evet…

Anadolu Bacıları; Polatlı’mızın Bacıyan-ı Rum ( Fatma Bacı) ları, aldıkları ödüller, katıldıkları festivaller ile Türkiye’nin damağında Polatlı Lezzeti bırakmaz mı?

Kesinlikle Evet…

Sn Mehmet Işık, Sn. Sevim Işık; Hem kültürel hem spor kapsamında içinden Polatlı geçen cümlelerini bulundukları her yere nakşederler mi?

Kesinlikle Evet…

Sn. Mehmet Salçin, Sn. Aykut Kaya, Sn. Osman Yüksel; Polatlı’ya dair fikirleri, söylemleri yine Polatlı’nın faydasına ve gelişimine yönelik değil mi?

Kesinlikle Evet…

Sahadaki Basın Emekçileri; Koştukları her haber bir bakıma Polatlı’ya uzak Polatlı’lıları Polatlı’yla buluşturmak değil mi?

Kesinlikle Evet…

Sn.Mehmet Soykök gibi spor adamlarımız, Sn.Ali İhsan Yaşar, Sn Gül Uysal gibi tıp insanlarımızla birlikte isim isim sayılmayacak kadar çok ve başarılı, ilimlerinin zekatıyla, uzak illerdeki hastaların sırf kendileri için ilçemize geldiği doktorlarımız, Sn Hatice Hatipoğlu gibi aktivistlerimiz, Sn. Murat Külat, Sn. Tahsin Aksoy gibi zanaat elçilerimiz, Belediye Halk Oyunları gibi kültür elçilerimiz, gazetelerimizdeki köşe yazarlarımız fikir işçilerimiz..Ve niceleri…

Aklıma bir çırpıda gelen bu isimlerin ortak özelliği; Polatlı’yı anlatmak ve tanıtmak için fırsat ayağımıza gelsin diye beklemezler. Zaman yaratırlar, fırsat yaratırlar, emekle koşulları hazırlarlar. Çoğu zaman takdir de edilmezler…

Konuşulmayan gündemlerin gölgesinde, bütün Polatlı Mastırr Şef’i konuşuyor.

Bana göre yarışmanın sadece adı; Mastırr Şef… Usta şeflerin, şef adaylarına bağırışlarını, kalaylayışlarını dikkate alırsak ufaktan Hastıırr Şef…

Evet, gerçekten fırsat ayağa gelmiş….

Beklenti; Bakalım, Duatepe’si, Kartaltepe’si ile Polatlı’yı tanıtabilecek misin?

Bu noktada, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı ile bir koordinasyon gerçekleştirmiş misin? Anlaşılıyor ki; Hayır…

Öyle olsa o 20-25 dakikalık özel bölümde Belediye Başkanımızı ve Kadim Albay’ı , anlatamadığınız Duatepe’nin anlamını anlatırken görürdük.

İstiklal Madalyalı Polatlı’lı Gazi’lerimizi görürdük.

Şöyle düşün…

Soru; Sakarya Zaferinin kazanıldığı 7 Harfli ilçemiz…

Sen harf alayım diyorsun, O harfi… Harf alayım diyorsun L harfi, harf alayım, harf alayım, harf alayım… Ekranında POLATLI çıkmış…. Halâ Milli Park Alanımız diyorsun…

Deme….

Ben olsam hiçbir şey bilmiyorsam, insancıl bir navigasyon olur, yol tarif ederdim.

‘’Milli Park alanımıza bekliyoruz, alanımızın tamamı ziyarete açık… ‘’ diyorsun…

Nerede olduğu konusunda mavi ekran veriyorsun

Verme….

Ağız dolusu Polatlı de yahu…. Duatepe’siyle, Kartaltepe’siyle…

Ağız dolusu Haymana de yahu… Mangal Dağı’yla, Çal Dağı’yla…

Türkiye’nin En Büyük Anıtı’nın minyatürünü hediye ederken, ‘’Bizzat heykeltraşın kendisine yaptırdık.’’ diyorsun. Prof Dr. Sait Rüstem adını söyleyemiyorsun. Merhum Mustafa Koç’un adını neden anmıyorsun?

Polatlı Belediye’sinin, POTA’nın, Ak Parti Polatlı İlçe Başkanlığı, CHP Polatlı İlçe Başkanlığı, Sivil Toplum Kuruluşları, Bölge vekilleri ve Polatlı Basını’nın gayretlerini ifade etmek için TV 8 buçuğu mu bekliyorsun?

Polatlılı’lık Damarı, kurumların, siyasetin üzerindedir.

Bunu anladığınız gün, anlatabilirsiniz de…

AŞK’CA KALIN

(Polatlı’yı anlatmak deyince, Başbaşkanımız, merhum Şuayip ağabeyimiz mekânın Cennet olsun… )

DİP NOT: Diyanet’in 29 Ekim mesajının samimiyet anlamında turnusolu; 8 Kasım Cuma Hutbesi olacaktır.

VİP NOT: GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANLARI

TİP NOT: Dr. Ali Vefa… Süper Baba’daki Fiko’dan sonra izlediğim en oyunculuklu ve anlamlı tipleme…

BİP NOT: Ahh be zeytinyağlı enginar… Ağlattın beni…