Ana sayfa GÜNDEM PTO OSB’nin altyapısı için imzalar atıldı

PTO OSB’nin altyapısı için imzalar atıldı

391
0
PAYLAŞ

Polatlı Ticaret Odası OSB’nin Altyapı Sözleşmesi İmzalandı

Kısa süre önce ihale süreci tamamlanan Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi 1’inci etap altyapı yapım işi için dün, ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalandı.

Polatlı Ticaret Odası OSB’nin ilk ihalesi alt yapı ihalesi oldu. Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) I. Etap alt yapı inşaatı için ihaleyi kazanan firma ile dün sözleşme imzalandı. SAROL Mühendislik Müşavirlik İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş. firma yetkilisi Özcan Dallı ile Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, Polatlı 3. Noter Vekili Gökhan Arslan huzurunda sözleşmeyi imzaladı.

“Organize Sanayi Bölgemiz en kısa sürede yatırıma çok daha elverişli hale gelecek”

Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Başkan Sakarya; “Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgemizin alt yapı ihalesini verdik, firmamızla anlaşmamızı imzalıyoruz. Bölgenin yaklaşık 3’te 1’lik kısmı olan 100 hektarlık kısmın yapım ihalesini SAROL Mühendislik Müşavirlik firması aldı. 27 milyon bedelle çıktığımız ihaleyi 50,25 kırımla SAROL Firmamız aldı. Kendisine, Organize Sanayi Bölgemize ve Polatlımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Sizlerin ve noterimiz huzurunda sözleşmemizin son imzalarını atıyoruz. Bakanlığımız tarafından Organize Sanayi Bölgemizin ihalesi geçtiğimiz haftalarda yapıldı. Katılan firmalar arasında da en düşük kırımı veren firma ihalemizi aldı. İnşallah Organize Sanayi Bölgemiz en kısa sürede yatırıma çok daha elverişli hale gelecek.”diye konuştu.

2021 yılının sonuna doğru bitirilmesi planlanıyor

Yapım süresi ve maliyetine ilişkin de bilgi veren Sakarya; “Üçte birlik alan yaklaşık 13 milyon civarı bir bedelle alındı. Yapım süresi de 2021 yılının kasım ayına teslim edilecek ama firmanın daha erken teslim edeceğini umut ediyoruz.”dedi. SAROL Mühendislik Müşavirlik firması yetkilisi Özcan Dallı ise hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak; “Eğer ödenekte bir sıkıntı olmazsa kısa sürede bitirmeyi planlıyoruz.”ifadelerini kullandı.  

Noter huzurunda imzalar atıldı

Yatırımcıların bölgeye hizmetinde önemli bir adım olan alt yapı ihale sözleşmesi ile bölgede gerçekleştirilmesi planlanan 450 hektarlık alanın ilk 100 hektarlık kısmı ihale edildi. Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi I.Etap(100ha.) alana ait, 2019 yılı birim fiyatları ile 26.969,50 TL birinci keşif bedelli yol, içme suyu, atık su, yağmursuyu ve kamera sistemi inşaatlarından müteşekkil altyapı yapım işi ihalesi 24.09.2019 günü saat 10:00 da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında yapıldı. İşin %50,25 ile en yüksek indirim teklifi veren Sarol Mühendislik Müşavirlik İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş. firma yetkilisi Özcan Dallı ile Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya arasında Polatlı 3. Noter Vekili Gökhan Arslan huzurunda imzalar atıldı.