Ana sayfa GÜNDEM Polatlı’nın Sultanları Galibiyetle Tanıştı

Polatlı’nın Sultanları Galibiyetle Tanıştı

886
0

Polatlı Belediye Spor : 30    Araç Spor : 25

Polatlı Belediye Spor bayan hentbol takımı bu yıl Türkiye Hentbol Federasyonu Bayanlar 1.ligde mücadele ediyor.Ligin ilk iki haftasını mağlubiyetle kapatan takımımız bu hafta Cumartesi günü saat 15:00’da yeni kapalı spor salonunda Araç spor bayan hentbol takımıyla karşılaştı.

Maçı Polatlı Belediye Spor yönetim kurulu üyesi ve Belediye meclis üyesi Metin Baysar ve kulüp yönetim kurulu üyesi Ertuğrul Kömez ile Belediye Spor müdürü İbrahim Atak ve çok sayıda Polatlılı isim protokolde izledi.Aynı zamanda rakip takım yönetimi de maçı protokolde heyecanla takip ettiler.

Maç boyunca sahada büyük mücadele  veren Polatlı’nın Sultanları ilk iki haftada aldıkları mağlubiyeti unutturup bu maçta güçlü araç kulübünü yenerek kendilerini spor severlere affettirdiler.Maçın yıldızı ve galibiyetin mimarı ikinci yarıda ortaya koyduğu yüksek performansla kaleci Emine Şahin oldu.

Maçı yaklaşık 500 kadar spor sever izledi.Maça takımımız şu kadroyla çıktı.

Polatlı Belediye Spor Takım Kadrosu: 1.Seray Erbil 2. Eda Kalkan  3. Yağmur Aktay  4. Selin İnal  5. Buse Akbörü  6. Şilannur Alp  7. Tülay Kibaroğlu 8. Hülya Güçer  9. Melek Yazıcı 10. Elif Özdeniz  11. Emine Şahin

Maçın ilk dakikalarından itibaren iki tarafta üstünlük sağlamak için büyük mücadele verdi.Ancak ilk yarının tamamında taraflar zaman zaman bir iki farkla öne geçse de sürekli beraberlik durumu yaşandı.Maçın ilk devresi 15-15 berabere sona erdi.

İkinci devre kalecimiz Emine kalesinde devleşti

İlk yarıda kalesinde yediği 15 golle bir çok hata yapan hatta çoğunda top ellerinden sekip kaleye gol olarak yazılan kalecimiz Emine’ye devre arasında adeta sihirli bir el dokundu ve kendine geldi.

İkinci yarıda kalesini gole kapatan Emine başarılı oyunu ile de maçın yıldızı ve galibiyetin mimarı oldu.Maçın ikinci bölümünde takımımız son derece hırslı ve istekli mücadelesini sahadan 30-25 galibiyetle ayrılarak aldığı iki puanla perçinledi.Ligde ilk galibiyetini alan ekibimiz oynadığı oyunla göz doldurdu.Sahada gözlemlenen bir diğer olumlu görüntü de bir çok oyuncunun Polatlı’nın yetiştirdiği hentbolcu kızlardan olması idi.Seyircide takımın son derece iyi destekledi.Saha kenarındaki kırk elli kişilik genç taraftar grubu maçın başından sonuna kadar takımı destekleyerek sekizinci adam görevini en iyi şekilde yaptı.

Tebrikler Polatlı’nın Sultanlarına…