Ana sayfa GÜNDEM Yıldızkaya: “Ankara’nın Başkent oluşunun 96. yıl dönümünü kutluyorum”

Yıldızkaya: “Ankara’nın Başkent oluşunun 96. yıl dönümünü kutluyorum”

201
0

Yıldızkaya: “Başkentimiz aziz hemşehrilerimize emanet edilmiştir”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 13 Ekim Ankara’nın Başkent oluşunun 96. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Ankara’nın Başkent oluşunu 96’ncı yılında kutladı. Yıldızkaya, mesajında; “Kurtuluş Mücadelesinin Lideri Büyük Atatürk’ün bundan 96 yıl önce yaktığı istiklal ve bağımsızlığımızı sembolleştiren özgürlük meşalesini; Ankara ve Ankaralılar olarak hiçbir zaman söndürmeyecek, gururla taşımaya devam edeceğiz.”dedi.

“Özgürlük meşalesini gururla taşımaya devam edeceğiz”

Başkan Yıldızkaya, kutlama mesajında şunları söyledi: “Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün simgesi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin merkezi olan Ankara’nın Başkent oluşunun 96. Yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasında zaferle sonuçlanan milli mücadelemizin ardından Başkent olma onuru 96 yıl önce bugün Ankara’ya layık görülmüş ve Başkentimiz aziz hemşehrilerimize emanet edilmiştir. Başkent olma gururunu bizlere yaşatan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e müteşekkiriz. Kurtuluş Mücadelesinin Lideri Büyük Atatürk’ün bundan 96 yıl önce yaktığı istiklal ve bağımsızlığımızı sembolleştiren özgürlük meşalesini; Ankara ve Ankaralılar olarak hiçbir zaman söndürmeyecek, gururla taşımaya devam edeceğiz.”

Milli egemenliğin yegane temsilcisi, yüce Meclisimizin karargahı; Ankara

“Bu duygu ve düşüncelerle; Kurtuluş Savaşı’nın sevk ve idare merkezi; milli egemenliğin yegane temsilcisi, yüce Meclisimizin karargahı olan Ankara’nın Başkent oluşunun 96. yıl dönümünü kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kutsal vatan topraklarını bizlere armağan eden aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”