Ana sayfa GÜNDEM Dereköy: “Sefer Türk’ün, Zafer Allah’ındır…”

Dereköy: “Sefer Türk’ün, Zafer Allah’ındır…”

179
0

Dereköy: “Devletimizin ve Ordumuzun yanında olmak, millî bir görevdir”

Türk Ocakları Polatlı Şube Başkanı İlhan Dereköy, Barış Pınarı Harekatı hakkında destek mesajı yayımladı.

Türk Ocakları Polatlı Şube Başkanı İlhan Dereköy, Suriye’ni kuzeyinde ülkemiz sınırında başlatılan Barış Pınarı Harekatına desteğini dile getirdi. Dereköy, destek mesajında şunları söyledi:

“Türkiye, gerçekten de kritik bir dönemeçte, kıskaçta ve hedefte… BOP, demokratik açılım, çözüm süreci çerçevesinde, bir takım dış çevrelerle onların uzantıları tarafından İkinci İsrail Projesi’ne giden yollar döşenmeye çalışıldı. Ve nihayet 15 Temmuz’da, Türkiye’ye yöneltilen derin darbe operasyonunla “ordu millet” vasfını haiz Türk milleti, ağır bir tahribata maruz bırakıldı. Buna rağmen Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarını başarıyla yapan Silahlı Kuvvetlerimizi şimdi de sözde müttefik ABD’nin IŞİD ve DAEŞ sopasını göstererek semirttiği, destekleyip donattığı, kamufle etmek için SDG adını verdiği PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG’nin Suriye’nin kuzey ve kuzeydoğu kesiminde oluşturduğu fiilî yapıyı ortadan kaldırmak için kararlı bir harekâta başladı.”

“Mehmetçiğimize muzafferiyet temenni ediyorum”

“Türkiye’nin sosyal ve demografik yapısına dönük operasyona karşı çıkmak, ülkemizin güvenliğine yönelik tehditlere göz yummaktır. Bu kritik kavşakta içerideki politik yaklaşım ve görüşlerimiz ne olursa olsun Devletimizin ve Ordumuzun yanında olmak, millî bir görevdir.  Unutmayalım ki, tarih ve coğrafya bizim için kaderdir. Bu topraklar gafleti, aymazlığı, ihmali kaldırmaz. Yüz yıl önce Türk’ü bu topraklardan geldiği yere sürme emeliyle bize saldıran zihniyet, bu gün de bizim için hayırhah düşünceler beslemiyor elbette. Amma velakin işin sorumluluğu bizdedir. Güçlü olmak, ayakta durmak ve bu topraklardaki tarihimizin hakkını vermek, kardeşliğimize halel getirmeye yönelik girişimlere karşı birliğimizi güçlendirmek zorundayız. Türk milleti bunu yapacak güçtedir. Cenab-ı Allah’tan, kahraman Mehmetçiğimize muzafferiyet temenni ediyorum. Allah yâr ve yardımcıları olsun.”