Ana sayfa GÜNDEM Yıldızkaya: “Kahraman Türk ordusu gittiği her yere vefa, sevgi ve barış götürür”

Yıldızkaya: “Kahraman Türk ordusu gittiği her yere vefa, sevgi ve barış götürür”

257
0

Yıldızkaya: “Dualarımızla devletimizin ve silahlı kuvvetlerimizin yanındayız”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, dün itibariyle Fırat’ın doğusu Suriye sınırında başlayan “Barış Pınarı Harekatı” nedeniyle mesaj yayımladı; “Şehitler Diyarı Polatlı olarak dualarımızla devletimizin ve silahlı kuvvetlerimizin yanındayız” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’miz Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı’nı başlattı. Harekat ile gareküney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmek amaçlanıyor. Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, dün itibariyle başlayan Barış Pınarı Harekatına ilişkin destek mesajı yayımladı.  Yıldızkaya; “Kahraman Mehmetçiklerimiz yüzyıllardır olduğu gibi canları pahasına; teröre ve vatan hainlerine geçit vermeyecek, en kısa sürede bölgede huzur, barış ve güven ortamını yeniden sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

“En kısa sürede bölgede huzur, barış ve güven ortamını yeniden sağlayacaktır”

Başkan Yıldızkaya, mesajında şunları söyledi: “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak, Suriye sınırında tehdit oluşturan terör yuvalarını ortadan kaldırmak ve bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmek amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı kahraman Mehmetçiklerimizin gösterdiği olağanüstü gayretle başarıyla devam etmektedir. Fırat Kalkanı Operasyonu ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekâtı ile devam eden, bölgeye barış ve huzur getirmeye yönelik operasyonlar; Barış Pınarı Harekatı ile devletimizin gördüğü lüzum üzerine Suriye sınırımızda sürmektedir. Barış Pınarı Harekatı ile devletimiz uluslararası hukuktan aldığı haklarla hem kendi ülkesini hem de komşu kardeşlerini korumak amacıyla terör örgütleri ile mücadele etmekte, sınırlarımızda konuşlanan terör yuvalarını havadan ve karadan gerçekleştirdiği operasyonlarla kontrol altında tutmaktadır. Kahraman Mehmetçiklerimiz yüzyıllardır olduğu gibi canları pahasına; teröre ve vatan hainlerine geçit vermeyecek, en kısa sürede bölgede huzur, barış ve güven ortamını yeniden sağlayacaktır. Kahraman Türk ordusu gittiği her yere vefa, sevgi ve barış götürür. Bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir. Aynı medeniyetin, kültürün, inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu yok etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Şehitler Diyarı Polatlı olarak dualarımızla devletimizin ve silahlı kuvvetlerimizin yanındayız. Bu duygu ve düşüncelerle Barış Pınarı Harekatımızda; Büyük Türk Milleti’nin sevgisi, güveni ve dualarından aldığı güçle Sakarya Meydan Muharebesi ruhuyla terörle göğüs göğüse çarpışan; güvenliğimizin teminatı kahraman Mehmetçiklerimize Cenab-ı Allah’tan güç ve kuvvet vermesini temenni ediyorum. Yüce Mevla yar ve yardımcıları olsun, ordumuzu muzaffer eylesin.”