Ana sayfa GÜNDEM Soğan fiyatları maliyetin altında kaldı

Soğan fiyatları maliyetin altında kaldı

416
0

Avcı: “İktidarın politikaları tarımı iflasa sürüklemiştir”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, soğan fiyatlarına ilişkin açıklamada bulundu. Avcı, soğan hasadının zararla başladığını söyledi.

CHP İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, soğan fiyatlarına ilişkin yaptığı açıklamada fiyatın maliyetin altında kaldığına dikkat çekti. Geçtiğimiz yıl soğanın fiyatı artınca stokçulukla suçlanan Polatlı çiftçisinin bu yıl zarar ettiğini ve ayrıca Polatlı’da soğan stokçuluğu olmadığını vurguladı. Avcı; “İktidarın politikaları tarımı iflasa sürüklemiştir. Hükümet başarısız olduğu için tarım politikalarının faturasını çiftçimize çıkarmaya çalışıyor.”dedi.

“Üreticilerimize terörist damgası vurulup ve çiftçimizi kamuoyu önünde ötekileştirilmiştir”

Avcı, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Geçen yıl hastalıktan dolayı soğan fiyatlarının artması sonucu hükümet tarafından üreticilerimize terörist damgası vurulup ve çiftçimizi kamuoyu önünde ötekileştirilmiştir. Bunun üzerine 28.11.2018 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ankara Bölge Milletvekili sayın Bülent KUŞOĞLU ve Tarım Politikalarından Sorumlu Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili  Orhan SARIBAL, Polatlıya gelerek soğan üreticilerimize sahip çıkarak canlı yayında kamuoyuna üreticilerimizin terörist olmadıklarını savunarak çiftçilerimize destek vermişlerdir.”

“Üreticilerimizi terörist ilan edenler, buyurup gelsinler Polatlıdaki çiftçimizin durumunu görsünler”

“Bu yılda soğan hasadı ne yazık ki zararla başlamıştır. Soğan fiyatları maliyetin altında kalmıştır. Soğan depolarına baskın yapıp üreticilerimizi terörist ilan edenler, buyurup gelsinler Polatlıdaki çiftçimizin durumunu görsünler. İktidarın politikaları tarımı iflasa sürüklemiştir.   Hükümet başarısız olduğu için tarım politikalarının faturasını çiftçimize çıkarmaya çalışıyor. Polatlıda soğan stokçuluğu yoktur. Sadece doğal depolama vardır. 15 yıldır para kazanamayan her yıl zarar eden çiftçilerimize terörist damgası vuran hükümetin tarım politikaları , iflas ettiğinin bir göstergesidir. Hükümetin bu konuda acil önlem alması gerekmektedir. Seçimlerde oy almak için Tanzim satış mağazalarını açıp 3 TL’ye alıp, 1 TL’ ye satış görev zararı gösteren, şimdide soğan üreticilerimize sahip çıkması gerekir. Kemikle uğraşmak yerine çiftçimize desteklemelerde sınır getiren, esnaf ve sanatkarlarımızı vergi yükü altında ezen emekçilerimizi ve emeklilerimizi enflasyon canavarına mahkum eden AKP genel başkanının bu sorunları çözüme kavuşturması gerekir.”