Ana sayfa GÜNDEM Güngör: “Dalımızı Kıranın, Ağacını Sökeriz”

Güngör: “Dalımızı Kıranın, Ağacını Sökeriz”

309
0

Güngör: “Türkiye’de Türk Milleti Vardır, Lideri de Sayın Devlet Bahçeli’dir”

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, FETÖ firarisi Ergun Babahan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili attığı tweet hakkında açıklamada bulundu. Güngör, tweetin  ABD Türkiye Büyükelçiliği resmi twitter hesabı tarafından beğenilmesine tepki gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör; FETÖ firarisi Ergun Babahan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili attığı tweetin Amerika Birleşik Devletleri Türkiye Büyükelçiliği resmi twitter hesabı tarafından beğenilmesi hususunda açıklamalarda bulundu. ABD Büyükelçiliği’nin büyük bir siyasi skandala imza attığını ve bu olayın perde arkasının araştırılması gerektiğini söyleyen Başkan Güngör açıklamasında; “ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği firari FETÖ tetikçisi Ergün Babahan’ın, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’yi hedef alan alçakça tweetini resmi hesabı üzerinden beğenerek, ülkemiz üzerinde ortaklaşa yürütülen çirkin politikayı ortaya çıkaran haince bir skandala imza atmıştır.”dedi.

“Bu siyasi skandalın perde arkasındaki hainlerin gün yüzüne çıkarılması gerekmektedir”

Güngör, açıklamasının devamında; “Kuru kuruya bir özürle geçiştirilemeyecek bu konunun araştırılması ve bu siyasi skandalın perde arkasındaki hainlerin gün yüzüne çıkarılması gerekmektedir. Bu alçak zihniyet 12 Eylül 1980 yılında “Türkiye’yi Türkeş’e teslim etmedik’ itirafında bulunan eski büyükelçileri gibi bugün de aynı hain planlarıyla Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye saldırmaya devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti dün olduğu gibi bugünde bu hainlere; vatanımız, milli birliğimiz ve dirliğimiz üzerinde plan yapan dış mihraklara izin vermeyecektir. ABD Büyükelçiliği iyi bilmelidir ki; Türkiye Cumhuriyeti’nde Türkiye halkları yoktur, kahraman Türk Milleti vardır. Türk Milleti’nin Lideri de Sayın Devlet Bahçeli’dir. Çok şükür kendisinin sağlığı yerindedir, başımızdadır. Dosta güven, düşmana korku vermeye devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle ABD Türkiye Büyükelçiliği’ni bir kez daha kınıyoruz. Hainlerle işbirliği içerisinde Yüce Türk Milleti’ne ve onun liderine saldırmaya devam ettikleri sürece gerekli cevabı misliyle alacaklarına kimsenin şüphesi olmasın. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi ‘Dalımızı Kıranın, Ağacını Sökeriz.’” Cümlelerine yer verdi.