Ana sayfa GÜNDEM Hayvanseverler’den “4 Ekim” çalışmaları

Hayvanseverler’den “4 Ekim” çalışmaları

444
0

Polatlılı hayvanseverler, 4 Ekim Dünya Hayvanları koruma günü nedeniyle ilçenin çeşitli bölgelerinde çalışmalar gerçekleştirdiler.

Polatlılı hayvanseverler, 4 Ekim Dünya Hayvanları koruma gününü, minik dostlarının yaşam şartlarını iyileştirerek kutladılar.  Polatlılı hayvanseverlerden Cabbar Çepur, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Polatlı Hayvanseverler ve Kent Konseyi Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Gurubu olarak farkındalık yaratmak ve hayvanlara değer vermek haklarını korumak için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu hafta değil 365 gün olmazsa olmazlarımız o canların yanında ve her şeyin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Hayvan haklarını korumak isteyen kişiler 1822 yılında İngiltere de bir araya gelerek ilk hayvan koruma birliğini kurarlar. Aynı amaçla Hollanda’da Hayvan Koruma Federasyonu kurularak 4 Ekimi Hayvanları koruma günü ilan etmişlerdir ancak ne Avrupalı ne de Asyalı olamayan ülkemizde o günlerden bu günlere baktığımızda kutlama yapılacak bir durum olmadığı görülmektedir bu arada devletimiz tarafından 5199  sayılı yasa kabahatler kanunu yasalaşmış olup hayvanlara zarar verenler cezalandırılmaktadır biz de hayvanseverler olarak bu güne Özel farkındalık yaratmak için kuş Evi kedi ve köpek Evleri ve kuş yemi kedi köpek mamaları şehrinizin belli yerlerine bıraktık.”cümlelerine yer verdi.

“Hep Birlikte Sessizliğe Ses, Çaresizliğe Çare olalım”

Polatlı Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Alper Seber ise yaptığı açıklamada; “4 Ekim Hayvanları Koruma Gününü tüm Türkiye’de olduğu gibi Polatlı’da da kutluyoruz. Hayvanlar sessiz kullar hem de bizim en yakın dostlarımızdır. Haydi Hep Birlikte Sessizliğe Ses, Çaresizliğe Çare olalım. Bugün Meclise sunulacak yasa tasarısını biran önce kabul edilmesi dileğiyle… 4 Ekim Hayvanları Koruma Günümüz Kutlu Olsun.”dedi.