Ana sayfa GÜNDEM Kazaları ile ünlü “Konya yolu” meclise taşındı

Kazaları ile ünlü “Konya yolu” meclise taşındı

343
0

Konya yolu ‘ölüm yolu’ mecliste

Polatlı Belediye Meclisi Ekim ayı birinci birleşim birinci oturum toplantısında gündem dışı söz alarak kürsüye çıkan CHP Meclis Üyesi Özcan Şeker, Polatlı’dan Konya istikametine gidilen yol hakkında burada sık sık kazalar olduğunu belirterek bu yolla ilgili çalışma yapılması hususunda tüm kurumlara çağrıda bulundu.

CHP Meclis Üyesi Özcan Şeker, Polatlı Belediye Meclisi Ekim ayı birinci birleşim birinci oturum toplantısında gündem dışı söz alarak kürsüye çıktı. Şeker, Polatlı-Konya yolunda sıkça trafik kazası yaşandığını belirterek bu yolla ilgili çalışma yapılması konusunda tüm kurumlara çağrıda bulundu. Şeker ayrıca, Belediye Meclis toplantılarının ve ihalelerin canlı yayınlanması ve Çamlık Düğün salonu hakkında meclise önerge verdi.

Şeker: “Bu kazaların çoğunluğu ölümlü trafik kazaları olarak öne çıkıyor”

Şeker, Konya yolu hakkında verdiği önergede; “Polatlı-Konya yolunda 10 yıldır çalışması devam eden çift yol projesinin aksaması nedeniyle süregelen süreçte Polatlı’nın birçok mahallesi ve Konya’yı birbirine bağlayan yolda sıklıkla trafik kazaları yaşanması nedeniyle halkın ‘ölüm yolu’ adı verdiği bu yolla ilgili hiçbir çalışma yoktur. Bilindiği üzere hasat zamanı kazalar daha çok artış göstermektedir. Yaz kış fark etmeksizin bu yolda her hafta 2-3 kaza yaşanıyor. Bu kazaların çoğunluğu ölümlü trafik kazaları olarak öne çıkıyor. Daha fazla can ve mal kaybı olmaması için buradan tüm kurumlara, siyasi partilere ve sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunuyorum. Bu yolun çift yol olması için herkesin elini taşın altına koymalıdır diye düşünüyorum. Ayrıca Belediye olarak Ulaşım komisyonu kurup süreci yakından takip etmek istiyoruz.”ifadelerini kullandı.

Yıldızkaya: “Sorumluluk tamamen karayollarınındır”

Meclis Üyesi Şeker’in konuşmasının ardından konuya ilişkin açıklamada bulunan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, sorumluluğun karayollarına ait olduğunu belirterek; “Konuya dair karayollarıyla yazışmalarımız var. Bunu önerdik ama karayolları imkan ve bütçe dahilinde bu projeyi hayata geçiriyor veya geçirmiyor. Sorumluluk tamamen karayollarınındır. Polatlı Belediyesinin bu konuda yapabileceği sadece konuyu gündeme taşımak ve ilgili makamlara yapılmasını önermektir. Bunu yaptık ama tekraren yapmak da fayda var.”şeklinde konuştu.  

“Hepimiz açık ve şeffaf belediyecilik arzu ediyoruz”

Meclis Üyeleri Özcan Şeker, Şah İsmail Tetik ve  Sırrı Arpaç’ın canlı yayın yapılması hususunda verdiği önergede ise; “Hepimiz açık ve şeffaf belediyecilik arzu ediyoruz. Bu kapsamda Belediye Meclis toplantılarımızın Polatlı vatandaşlarımıza da canlı olarak izletilmesini, ihalelerin de canlı olarak Belediyemizin resmi internet sitesinden yayınlanmasını talep ediyoruz.”denildi.  

Çamlık Düğün Salonunun akıbeti

Meclis Üyesi Şeker, son olarak Çamlık Düğün Salonunun akıbetini sordu. Şeker; “Dar gelirli vatandaşlarımızın düğün ve diğer organizasyonlarını ufak ödemelerle yapabildiği bir düğün salonumuz vardı. Yıkılan eski Çamlık düğün salonu ile hala bir gelişme yaşanmadı. Yıkılan yer için bir projeniz var mı?”şeklinde soru yöneltti. Bunun üzerine Başkan Yıldızkaya; “Orada bir yap-işlet-devret projesi planlıyoruz. Düğün salonu, taziye evi ve parkın komple peyzajı çalışmamız var.”dedi.