Ana sayfa GÜNDEM Çöp Saati Uygulaması Cumhuriyet Mahallesi’nde Başlıyor

Çöp Saati Uygulaması Cumhuriyet Mahallesi’nde Başlıyor

135
0

Cumhuriyet Mahallesi’nde Yeni Çöp Saati Uygulaması Başlıyor

Polatlı Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi içerisinde yer alan cadde ve sokaklarda çöp saati uygulama alanları ve çöp çıkarma saatleri düzenlendi.

Şehir içi trafiğini rahatlatmak, çöp çıkarma ile toplama saatlerini şehir merkezinde düzenlemek ve çevre temizliğini kurallara uygun bir hale getirmek amacıyla Polatlı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından planlanan kapsamlı çalışma 15 Ekim 2019 tarihi itibariyle uygulanmaya başlayacak. Yeni çöp saati uygulaması kapsamında 15 Ekim tarihinden itibaren Cumhuriyet Mahallesi’ne bağlı cadde ve sokaklarda çöpler ve evsel atıklar 20.00 – 22.00 saatleri arasında çıkartılacak.

Uygulama kapsamının genişletilmesi planlanıyor

Polatlı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada Cumhuriyet Mahallesi içerisinde yer alan; İnönü Caddesi, Bozkurt Caddesi, Plevne Caddesi, Eti Caddesi, Sümer Caddesi, Altay Caddesi, Turan Caddesi, Adnan Menderes Caddesi, Atatürk Caddesi, Sivrihisar Caddesi, Necatibey Caddesi, Selçuk Caddesi, Ergenekon Caddesi, Battal Gazi Caddesi, Yavuz Selim Caddesi, Ankara Caddesi, Garnizon Caddesi, Karapınar Caddesi, Topçular Caddesi, İrfan Efe Caddesi, Sarıgül Sokak, Ediz Sokak, Selvi Sokak, Ülkü Sokak, Kozan Sokak, Özlem Sokak, Kuytu Sokak, Manav Sokak, Güven Sokak, Sepet Sokak, Çağıl Sokak, Pazar Sokak, Santral Sokak, Lale Sokak, Çınar Sokak, Peron Sokak, Kapalıçarşı Sokak, File Sokak, Konuk Sokak ve Sümbül Sokak’ta geçerli olan uygulamanın ilerleyen zamanlarda kapsamının genişletileceği ve diğer mahallelerde de uygulamanın başlaması için çalışmaların aralıksız sürdüğü belirtildi. 15 Ekim tarihinden itibaren 20.00 – 22.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan çöp saati uygulamasına uymayan vatandaşlar hakkında cezai işlem uygulanacak. Konuya ilişkin bilgi almak ve şikayetlerini iletmek isteyen vatandaşlar 153 Alo Zabıta hattı üzerinden Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne ulaşabilirler.