Ana sayfa GÜNDEM Hatipoğlu, güven tazeledi

Hatipoğlu, güven tazeledi

253
0
PAYLAŞ

Kadın Meclisi Genel Kurulu Yapıldı

Polatlı Kent Konseyi Kadın Meclisi Genel Kurul dün Kent Konseyi Konferans salonunda yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Genel Kurulu Kent Konseyi Konferans salonunda canlı müzik eşliğinde düzenlenen kokteyl ile başladı. Yetkili divanın huzurunda faaliyet raporunun okunması ile gerçekleştirilen Genel Kurulda; Derya Hatipoğlu Polatlı Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı’na yeniden seçildi. Polatlı Kent Konseyi Kadın Meclisi Genel Kurulu’na; Belediye Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Başkanı Salih Tekeli, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın eşi Şaduman Yıldızkaya, CHP İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, İYİ Parti İçe Başkanı Mürsel Kömez, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Kadın Meclisi Yönetim Kurulu Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Genel Kurulun divan başkanlığını Esra Bilgiç yaptı.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Asil listesinde şu isimler yer aldı:

Derya Hatipoğlu (Başkan), Tuba Çimenoğlu, Tuğba Ormankıran, Asuman Çekiç, Filiz Özenen, Gülsüm Işık, Vildan Şahinoğlu, Bilge Gülsoy, Sibel Ustacan, Sevgi Coşkun, Hacer Yazırlıoğlu, İklime Yaşar, Hatice Akdoğan, Meral Uçar, Hülya Kopar, Selma Erdoğan.

“Cennet annelerin ayakları altındadır diyen peygamberimizin ümmetiyiz”

Polatlı Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Derya Hatipoğlu, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bu kürsüde Anadolu kadınını temsil etmekten gurur duyuyorum. Ne mutlu biz kadınlara ki güçlü bir ruha ve yaradılışa sahibiz. Biz kardeşiz, eşiz ve en önemlisi ki anneyiz, öğretmeniz, doktoruz, hemşireyiz. Kısacası bir bütünün parçalarıyız. Cennet annelerin ayakları altındadır diyen peygamberimizin ümmetiyiz. Türkiye Cumhuriyeti Kurucumuz Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün kadına verdiği önem tartışma götürmeksizin şu sözüyle ifade edilmiştir. ‘Ey kahraman Türk kadını, sen yerlerde sürüklenmeye değil, göklerde omuzlarda taşınmaya layıksın.’ Kadının toplumdaki yeri ve önemi her geçen gün artarak devam etse de gün geçmiyor ki buna paralel artış gösteren kadın şiddeti, istismarı ve cinayetler, Türkiye gündeminde yer bulmasın. Ülkemizde kadın ve çocukların korunması ve gözetilmesi yönünde çalışmalar artarak devam etse de bu noktada iş yine en çok biz kadınlara düşmektedir. Üstad Neşet Ertaş’ın da dediği gibi; ‘kadınlar insandır biz insanoğlu’…”

“Şerife Yağlıkara’nın yanında ve destekçisi olacağız”

“Hemen yanı başımızda Uzunbeyli mahallesinde hepimizi derin üzüntüye boğan Eylül kızımız… Polatlı Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak 27 Eylül 2019 tarihinde Eylül Yağlıkara duruşmasında annemiz Şerife Yağlıkara’nın yanında ve destekçisi olacağız. Gözyaşı dinmeyen, yüreği her gün kanayan annemizin sonuna kadar destekçisiyiz. Polatlı Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak bu kutlu davamızda Polatlı’yı her platformda temsili, gelişmesi ve kalkınması noktasında Polatlı’ya bir çivi çakanın yanında ve destekçisi olacağız. Birlikte yürüyeceğiz. Kadınlarımızın Polatlı’da sosyal ve kültürel alanda daha aktif rol almalarını sağlamak, kadınların iş hayatına atılımlarında o zincirin halkası olabilmek için dün olduğu gibi bugün de durmadan yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Yürütme kurulumuzda bulunan ve bulunmayan bütün kadınlar bizim için özel ve değerlidir. Gelin bir olalım, birlikte olalım, ne kadar güçlü olduğumuzu bir kez daha ispatlayalım.”

Tekeli: “Polatlı’daki kadınlarımız meclisimizin asil üyesidir”

Toplantı sonunda yeni yürütme kurulunu tebrik etmek üzere söz alan Kent Konseyi Başkanı Salih Tekeli ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Polatlı Kent Konseyi olarak kadın meclisimizde yönetimde asil veya yedek olarak genellemiyoruz. Polatlı’daki kadınlarımız meclisimizin asil üyesidir. Getirecekleri her projede elimizden geldiğince yanlarında olacağız. Seçilen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”