Ana sayfa GÜNDEM Yıldızkaya: ‘Eylül kızımızın acısı yüreklerimizde tazeliğini korumaktadır’

Yıldızkaya: ‘Eylül kızımızın acısı yüreklerimizde tazeliğini korumaktadır’

154
0
PAYLAŞ

Yıldızkaya: “Bu elim hadise Polatlımız başta olmak üzere tüm ülkemizi derinden üzmüştür”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 22 Haziran 2018 tarihinde Polatlı Uzunbey Mahallesi’nde öldürülen Eylül Yağlıkara’nın 27 Eylül 2019 Cuma günü saat 11.00’da Ankara Adliyesi’nde gerçekleşecek olan mahkemesi dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, geçtiğimiz yıl haziran ayında Uzunbey Mahallesi’nde vahşi bir cinayete kurban giden Eylül Yağlıkara’nın 27 Eylül 2019 Cuma günü saat 11.00’da Ankara Adliyesi’nde gerçekleşecek olan mahkemesi dolayısıyla açıklamada bulundu. Yıldızkaya, mahkemeye katılmak isteyen vatandaşlar için sabah saat 09.00’dan itibaren Cumhuriyet Meydanı’ndan otobüs kaldırılacağını söyledi.

“Kadınlarımız başımızın tacı, çocuklarımız evimizin neşesidir”

Ankara Adliyesi 7. Ağır Ceza’da görülecek olan mahkemeye kendisinin de şahsen katılacağını ifade eden Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuya ilişkin açıklamasında; “Geçtiğimiz yıl Uzunbey Mahallemizde meydana gelen alçak saldırıda Eylül kızımız hayatını kaybetmiş, bu elim hadise Polatlımız başta olmak üzere tüm ülkemizi derinden üzmüştür. Ülkemizde son dönemlerde saldırıya ve istismara uğrayan, öldürülen ve bu sapkın zihniyete kurban giden tüm evlatlarımız gibi Eylül kızımızın acısı da yüreklerimizde tazeliğini korumaktadır. Çocuklarımıza ve kadınlarımıza yönelik giderek artan bu şiddet toplumumuzda son bulmalı, bu elim hadiselere sebep olan eli kanlı alçaklar en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Kadınlarımız başımızın tacı, çocuklarımız evimizin neşesidir. Millet olarak onları korumak ve kollamak en büyük görevimizdir. Bu görev bilinciyle 27 Eylül 2019 Cuma günü saat 11.00’da Ankara Adliyesi 7. Ağır Ceza’da görülecek mahkemede şahsen bulunacağım. Fail veya faillerin en ağır şekilde cezalandırılmasını dilediğimiz mahkemeye katılmak isteyen hemşehrilerimiz için sabah saat 09.00’dan itibaren Cumhuriyet Meydanı’ndan otobüs kaldırılacaktır. Mahkeme sonucunda adaletin yerini bulacağına ve Eylül kızımızın sonsuza dek huzur içerisinde uyuyacağına inancımız tamdır. Bu vesile ile Eylül kızımıza bir kez daha Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve baş sağlığı diliyorum.” Cümlelerine yer verdi.