Ana sayfa GÜNDEM Yıldızkaya: “Sakarya ruhunu yaşatmak, bizler için tarihi bir görevdir”

Yıldızkaya: “Sakarya ruhunu yaşatmak, bizler için tarihi bir görevdir”

270
0

Yıldızkaya: “Aziz milletimiz, canı pahasına inancına ve istiklaline sahip çıkmıştır”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 13 Eylül Sakarya Zaferi’nin 98’inci yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 13 Eylül Sakarya Zaferi’nin 98’inci yılını kutladı. Yıldızkaya, kutlama mesajında; “Büyük Türk tarihinin altın sayfalarından biri olan Sakarya Zaferimizin 98. Yıl dönümüne erişmenin gururunu, coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti’ne uzanan yolda milletimize moral ve güç vermiştir”

Yıldızkaya, mesajında şunları söyledi: “Sakarya; 1683 Viyana bozgunundan sonra 250 yıl boyunca sürekli toprak kaybeden büyük Türk Milleti’nin Duatepe’de tekrar ayağa kalktığı destanın adıdır. Sakarya; bağımsızlığı için yaşlı, genç, kadın, çocuk demeden canını vermekten çekinmeyen milletimizin yeniden varoluşudur. Kurtuluş Savaşı’nın önemli dönüm noktalarından biri olan Sakarya Zaferi; askeri ve siyasi sonuçlarıyla İstiklal mücadelemizin seyrini değiştirmiş, Türkiye Cumhuriyeti’ne uzanan yolda milletimize moral ve güç vermiştir.”

“Sakarya ruhunu yaşatmak, nesilden nesle intikalini sağlamak bizler için tarihi bir görevdir”

“Sakarya Meydan Muharebesi; ‘Hattı Müdafaa Yoktur, Sathı Müdafaa Vardır; O Satıh Bütün Vatandır.’ anlayışıyla verilen mücadelelerimiz sonucunda zafere ulaşmış; vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üzerinde tutan aziz milletimiz, canı pahasına inancına ve istiklaline sahip çıkmıştır. Dünya durdukça; Sakarya ruhunu yaşatmak, nesilden nesle intikalini sağlamak bizler için tarihi bir görevdir. Bu azim ve kararlılıkla 13 Eylül Sakarya Zaferimizin 98. Yıl Dönümünü bir kez daha kutluyor; Başta Muzaffer Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.”