Ana sayfa GÜNDEM Mevsimlik işçiler ve mültecilere yönelik proje

Mevsimlik işçiler ve mültecilere yönelik proje

323
0

Kaymakam Tunçer, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Orta Asya Alt Bölge Ofisi Temsilcilerini makamında kabul etti.

İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Orta Asya Alt Bölge Ofisi Temsilcilerini Makamında kabul etti. Temsilciler gerçekleştirdikleri ziyarette Kaymakam Tunçer’e; Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) İle Ankara Üniversitesi Kalkınma Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (Akçam)  arasında imzalanan işbirliği çerçevesinde ‘Akçam’ tarafından yürütülecek olan “Türkiye de tarım sektöründe mevsimlik çalışan ev sahibi ve Suriyeli mültecilerin ihtiyaçları ve kalkınma koşullarının değerlendirilmesi” konulu proje çalışması başlatıldığı bilgisini vererek proje ile ilgili detayları paylaştılar. Bu proje kapsamında 10 ili konu alan çalışmaların 29 Temmuz-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirileceğini dile getirdiler.

İlçemizde fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştirecekler

Proje kapsamındaki çalışmalar; anket çalışmaları uygulaması, kurumsal görüşmeler ve paydaş görüşmelerini içeren ‘Alan Çalışmaları’ şeklinde yürütüleceği için Alan Çalışmalarına görsel belge oluşturabilmek amacıyla İlçemizde fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştirecekler. Kaymakam Tunçer, İlçemizin çok sayıda mevsimlik tarım işçisine ev sahipliği yaptığını belirterek proje için gerekli olan tüm desteği sağlayacaklarını belirtti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Tunçer, Birleşmiş Milletler Gıda Ve Tarım Örgütü Orta Asya Alt Bölge Ofisi Temsilcilerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.