Ana sayfa GÜNDEM 98’inci Yıla Özel 98 Resim

98’inci Yıla Özel 98 Resim

250
0
PAYLAŞ

Zaferin 98’inci yılını 98 resimle anlattılar

13 Eylül Sakarya Zaferi 98’inci yıl Kutlamaları kapsamında Polatlı Belediyesince dün Necip Fazıl Parkında resim sergisi düzenlendi. Vatandaşların 7’den 70’e yoğun ilgi gösterdiği sergide 98’inci yıla özel 98 resim yer aldı. Sergi, 13 Eylül’e kadar ziyarete açık olacak.

13 Eylül Sakarya Zaferi 98’inci yıl Kutlamaları kapsamında Polatlı Belediyesi tarafından Necip Fazıl Parkı’nda gerçekleştirilen ve vatandaşlardan büyük ilgi gören Sakarya Zaferi Temalı resim sergisi bu yıl da kutlamalara renk kattı. Sanatçıların eserleri, Polatlı halkından büyük beğeni topladı. Sergide 98’inci yıla özel 34 ressam tarafından yapılmış 98 resim yer aldı. Resim sergisinin açılışı dün; Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Kent Konseyi Başkanı Salih Tekeli, Sivil Toplum Kuruluşlarından temsilciler, AK Parti CHP ve MHP Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yıldızkaya: “Çok başarılı çalışmalar yapmışlar”

Başkan Yıldızkaya, sergi açılışı sonrası yaptığı açıklamada; “Her yıl gerçekleştirdiğimiz Sakarya Zaferi kutlamalarında geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da çok kapsamlı faaliyetlerimiz var. İşin eğlence boyutu var, sanatsal boyutu var, eğitim ve kültür boyutu var. Ben bu resimlere emek veren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle hanımefendilerin çok ilgisi olduğunu gördüm. Onlarla önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelerek ileriki dönemde ne yapabiliriz diye konuşacağız. Çok başarılı çalışmalar yapmışlar. İnşallah kutlamalarımızı tüm hızıyla devam ettiriyoruz. 13 Eylül akşamı da finali yapmış olacağız. Polatlı Sakarya Zaferi Türk Milleti açısından çok büyük bir kırılma noktasıdır. Bu milli şuurun ve heyecanın yaşatılması gerekiyor. Özellikle çocuklarımız bu bilinçle yetişmeliler. Biz bununla ilgili bugüne kadar çok çalışma yaptık. Yarın da inşallah akademisyenlerimizle birlikte bu mücadelenin, Atatürk’ün bu mücadeleyi nasıl kazandığının, Türk milletinin bu mücadeleye nasıl destek verdiğinin, hangi şartlarda kazanıldığı ve ne anlam ifade ettiğinin konuşmaları, görüşmeleri yapılacak. Özellikle gençlerimizi düzenleyeceğimiz bu panele davet ediyorum.”diye konuştu.

“Bir asra doğru İstiklal Savaşı”

Kültür Müdürlüğü Resim Öğretmeni Kadriye Oral ise; “Sakarya zaferinin 98’inci yılı nedeniyle “Bir asra doğru İstiklal Savaşı” temasıyla 98 resimle sergi hazırladık. Sergi içerisinde kendi eserlerim ve kursiyerlerimizden 34 ressamın eserleri var. Yağlıboya, karakalem ve suluboya teknikleri uygulandı. 13 Eylül’e kadar açığız, tüm halkımızı bekliyoruz.”diyerek tüm Polatlı halkını sergiye davet etti.

Sergiye katkı sunan ressamlar;

Kadriye Oral, Ayten Meydanal, Ayşe Ünal, Berran Hatipoğlu, Bedriye Genç, Çiğdem Dursun, Demet Yalçınkaya, Emine Yılmaz, Esra Tekin, Emel Kutlubay, Fadime Gökçe, Gizemnur Solmaz, Gülçin Serbest, Gülsün Özcan, Gönül Öztürk, Hatice Aydoğan, Hülya Dinçer, İman Cidan, İlknur Yıldırım, İsmail Yaman, İnci Özüdoğru, Mahmut Akdoğan, Makbule İnci, Nuran Yetkin, Nihal Çakır, Özdoğan Özmen, Özge Atagün Yavuz, Reyhan Özgen, Safiye Bulat, Tuğçe Gökçem Çelik, Timur Başar, Zeynep Meydanal, Zehra Dereköy, Zuhal Atagün.