Ana sayfa GÜNDEM Güngör: “Sömürgeci Güçlerin Karşılaştıkları En Ağır Yenilgi ve Aldıkları En Kesin Cevaptır”

Güngör: “Sömürgeci Güçlerin Karşılaştıkları En Ağır Yenilgi ve Aldıkları En Kesin Cevaptır”

275
0

Güngör: “30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun”

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayan bir mesaj yayımladı.30 Ağustos Zafer Bayramını Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlandırılması olarak nitelendiren Güngör şu ifadelere yer verdi; “Yüce Türk milletinin hürriyet ve istiklalini yok etmeye çalışan düşmanlara karşı kazandığı 30 Ağustos Zaferi’nin 97. Yıl dönümüne ulaşmanın gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz. 30 Ağustos; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde girişilen kahramanlıklar ve fedakârlıklarla dolu Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlandırılmasıdır. Türk milletinin bağımsızlığını savaş meydanında dünyaya tescil ettirmesidir. Yıllar süren milli mücadele tarihinin sonunda ulaşılan bu üstün başarı, yüzyıllardır adım adım dünyayı parselleyen sömürgeci güçlerin karşılaştıkları en ağır yenilgi ve aldıkları en kesin cevaptır.”

“30 Ağustos Türk milletinin şerefli ecdadından aldığı vatan ve millet sevdası mirasının net bir tezahürüdür.”

Güngör devamında: “30 Ağustos Zaferi, Türk milletini tutsak etmeye, sömürge yapmaya, Türkiye’yi parçalayıp, Türkiye’de hayali devletler kurmaya yönelik yanlış hesapların Afyon’dan, Dumlupınar’dan, Kocatepe’den ve İzmir’den Mehmetçik süngüsü ile dönmesidir. Milletimiz türlü yokluğa, zorluğa ve imkansızlığa rağmen özgürlük mücadelesinden vazgeçmemiş, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, bayrağına ve vatanına canı pahasına sahip çıkmıştır. 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da milletimizin kesin zaferiyle sonuçlanarak tarihimizin dönüm noktaların bir olmuştur. Bu sayede Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. 30 Ağustos aynı zamanda Türk milletinin şerefli ecdadından aldığı vatan ve millet sevdası mirasının net bir tezahürüdür.Bu vesile ile bir kez daha Büyük Türk Milletine 30 Ağustos Zaferi’nin gururunu yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını; şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyor; Büyük Türk Milletini ve onun bağrından çıkan kahraman ordumuzu kutluyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.”dedi.