Ana sayfa GÜNDEM Erten’den kadın cinayetlerine tepki

Erten’den kadın cinayetlerine tepki

298
0

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Erten, artan kadın cinayetlerine tepki gösterdi, derin üzüntü yaşadıklarını dile getirdi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Erten, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Emine Bulut’un hunharca katledilmesi karşısında milletçe derin bir üzüntü yaşıyoruz. Bütün kadın cinayetleri aynı üzüntüyü oluşturuyor. Konya’da da bir cinayet gerçekleşti. Bugün karşı karşıya kaldığımız vahşet, bütün hafızamızı yeniden aynı acıyla yüzleştiren, bundan sonrası için yapmamız gerekenler konusundaki hassasiyetimizin daha da artmasına bizi davet eden bir durum. Bugün karşı karşıya kalınan görüntünün milletimizde haklı infial yaratması, bir annenin çocuğunun gözleri önünde hayatını kaybetmesi çok büyük bir  üzüntü kaynağıdır. Bu olay çok ama çok elim bir olaydır. Bir kere daha tekrar etmek istiyoruz; kadına yönelik şiddetin herhangi bir türü kesinlikle kabul edilemez.”

“Üzerimize düşen ne varsa, yerine getirmeye hazırız”

“Yüzyıllar öncesinden, henüz İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi yokken, kadın erkek ayırmadan insani bir mesajın dünyaya yayılmasına öncü olan Hazreti Peygamber’in sözünü hatırlamak ve hatırlatmak gerekir; ‘insanlara merhamet etmeyene, Allah da merhamet etmez.’ Kadın erkek ayrımı yapmadan bir yaşam biçimi olarak tüm insanlığa karşı kötü muameleyi bizlere men eden dinimizin, kadına ve çocuklarına uygulanacak kötü muameleyi kabul etmesi de mümkün değildir. Kadın cinayetlerinin önlenebilmesi için yasal düzenlemelerle birlikte kültürel, ahlaki hassasiyetlerin de oluşturulması gerekmektedir. İlk eğitimden, yüksek düzeyde de aile içerisinden başlayarak toplumun her aşamasında sorumluluklarımız vardır. Üzerimize düşen ne varsa, yerine getirmeye hazırız. Bu olaylar büyük bir toplumsal yaradır. Her duyduğumuz hadiseyle birlikte çok şiddetli sarsılıyoruz. Ne söylenebilir ki bu vahşete! Kelimeler yetersiz! Başımız sağ olsun. Mekanı cennet olsun. Eli kanlı katilin en ağır şekilde cezalandırılacağına inanıyoruz.”