Ana sayfa GÜNDEM Öztürk: “Kadının şiddet uğramadığı bir ülkede hep birlikte nefes almak istiyoruz”

Öztürk: “Kadının şiddet uğramadığı bir ülkede hep birlikte nefes almak istiyoruz”

296
0

Öztürk: “Artık insanlığın can çekişmesini istemiyoruz”

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk ve Ankara’nın 25 ilçesinden gelen partilileri, geçtiğimiz günlerde evladının gözlerine katledilen Emine Bulut’u andı, kadın cinayetlerine tepki gösterdi.

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, İYİ Parti İlçe Başkanı Mürsel Kömez ve Ankara’nın 25 ilçesinden gelen partilileri ile birlikte cumartesi günü Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yaptı. İYİ Partililer, geçtiğimiz günlerde evladının gözlerine katledilen Emine Bulut’u andı, kadın cinayetlerine tepki gösterdi.

“Artık ülkemizde annem ölmesin ve ölmek istemiyorum çığlıklarını duymak istemiyoruz”

Öztürk, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Ne yazık ki Türkiye’de durdurulamaz, önlenemez hale gelmiş ve bir yenisi daha eklenen kadın cinayetinin derin üzüntüsüyle ve rahmetli Emine Bulut’u anmak için bir aradayız. Artık ülkemizde annem ölmesin ve ölmek istemiyorum çığlıklarını duymak istemiyoruz. Bundan üç gün önce de yine ilçemizde bir kadınımız hemen yüz metre ilerde bıçaklanarak şuanda yoğun bakımda can çekişiyor. Artık insanlığın can çekişmesini istemiyoruz, insanlık yeniden dirilsin istiyoruz. Bu necip millette bin yıllardır han ve hakan yan yana durmuştur. Biz hanımımızı başımızın tacı etmişizdir, kadınlarımızı sözle değil fiiliyatla İYİ Parti ailesi olarak her daim  baş tacı etmişizdir. O yüzden sayın genel başkanımızın talimatları doğrultusunda da tüm çalışmalarımızda %50’ye yakın kadınlarımızla temsil edilmekteyiz, bununla da iftihar ediyoruz. İyi parti Ankara İl Başkanlığı olarak da pazartesi günü saat: 12.30 da 25 ilçe başkanımız ve teşkilat yöneticileriyle Ankara Güven parkta bir basın açıklaması yapıcağız.  Bugün Emine Bulutları anmak için bir aradayız. Rabbim rahmetiyle muamele eylesin. Artık annelerin ölmediği, kadının şiddet uğramadığı bir ülkede hep birlikte nefes almak istiyoruz.”dedi.

Haber: Sinem Kopar