Ana sayfa GÜNDEM Ankara Zafer Kupası Bilardo Şampiyonası sona erdi

Ankara Zafer Kupası Bilardo Şampiyonası sona erdi

762
0

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Bilardo İl Temsilciliği 2019 yılı faaliyet programında yer alan 30 Ağustos Zafer Kupası Bilardo Şampiyonası dün yapılan kupa töreni ile sona erdi.

30 Ağustos Zafer Kupası Bilardo Şampiyonasında 44 sporcu Amerikan ve 3 bant disiplinlerinde kıyasıya mücadele ederek ilk 4 dereceyi alan 8 sporcu mutlu sona ulaştı. Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Bilardo İl Temsilciliği 2019 yılı faaliyet programında yer alan 30 Ağustos Zafer Kupası Bilardo Şampiyonası 22 Ağustos Perşembe günü başladı. 25 Ağustos Pazar  günü sona erdi. Şampiyonada 70 civarında resmi müsabaka, 7 federasyon hakemi gözetiminde tamamlandı. 3 bant dalında birinciliği İhsan Berk Işık, Amerikan dalında ise birinciliği Umutcan Bilgen aldı.

Gençler kategorisinde 16 sporcu, Üçbant dalında ise 29 sporcu mücadele etti

Şampiyona, Centilmen Bilardo Spor Salonu’nda Amerikan ve Üçbant dallarında gerçekleştirildi. Amerikan dalında 12-17 yaş arası Gençler kategorisinde 16 sporcu, Üçbant dalında ise 29 sporcu mücadele etti. Dün saat 15.00 de gerçekleştirilen kupa törenine Polatlı’dan Belediye Başkanı İlçe dışında olduğu için vekili olarak Meclis üyesi Metin Baysar, İlçe Spor Müdürü İrfan Aytekin, Esnaf ve Kefalet Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz, Yerel gazete sahipleri Aykut Kaya, Ali Rıza Ovacık ve Sevim Işık ile Ankara’dan da Ankara Gençlik Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, Ankara Spor Bilardo İl Temsilcisi Mehmet Aksoy, Türkiye Bilardo Federasyonu Basın Temsilcisi Fatih Bacak ile Belediye meclis üyesi Mustafa Akkaya, İş adamları, Federasyon Hakemleri ve sporcular katıldı.

3 bant dalında birinciliği İhsan Berk Işık, Amerikan dalında ise birinciliği Umutcan Bilgen aldı

4 gün süren maraton sonunda 3 bant dalında birinci İhsan Berk Işık, ikinci Mustafa Günay, üçüncüler de Hasan Kaya ve Gümrah Karadere oldu. Amerikan dalında ise birinciliği Umutcan Bilgen, ikinciliği Berkay Özcan ve üçüncü de Uluhan Uçman oldu. Derece alanlara kupalarını Belediye Başkan Vekili Metin Baysar, İlçe Spor Müdürü İrfan Aytekin, Esnaf ve Kefalet Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz, Ankara Bilardo İl Temsilcisi Mehmet Aksoy, destek veren Polatlı Postası Sahibi Aykut Kaya ve İstiklal Gazetesi Sahibi aynı zamanda Polatlı Sosyal Dayanışma ve Kültür Başkanı Sevim Işık verdiler. Belediye Başkan Vekili Metin Baysar, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın selamlarını ve tebriklerini katılımcılara iletti.

70 maçta 2019 lisans vizeli 44 sporcu yarıştı

Kupa töreninde Türkiye Bilardo Federasyonu (TBF.) Antrenör Hocası ve 2.kademe antrenör Mehmet Işık şampiyona ile ilgili şu bilgileri verdi:

Mehmet Işık; “Böyle resmi bir organizasyon İl düzeyinde Polatlımızda ilk kez düzenlendi. Bu organizasyonda Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevlileri, İl Temsilciliği, Polatlı Gençlik ve Bilardo Spor İlçe Müdürlüğü, Türkiye Bilardo Federasyonu hakemleri ile Teknik konular ve organizasyonunda Türkiye Bilardo Federasyonu Antrenörü olarak ben görev aldım. Bu şampiyonada Amerikan 8 top dalında 12-17 yaş aralığında Gençler kategorisinde 34 müsabaka yapıldı 16 lisanslı sporcu yarıştı. Üç bant dalında ise 35 müsabaka yapıldı. 29 lisanslı sporcu katıldı. Yönetilen yaklaşık 70 maçta Türkiye Bilardo Federasyonu teknik kurallarına ve kıyafet yönetmeliğine uygun olarak, 2019 lisans vizeli 44 sporcu yarıştı, 7 hakem görev yaptı. Polatlımız bu turnuvaya sahip çıktı ve gereken her türlü desteği verdi. Bu turnuvamızın afiş baskı çalışmalarında AYME Ajans sahibi Aykut Kaya maçların mesai dışında da devam etmesi nedeni ile Polatlı’da kalem altı hakemimizin otel ödemesini, Polatlı Esnaf ve Kefalet Kooperatif Başkanımız Ertuğrul Kıymaz, şampiyonanın diğer idari çalışmaları bez afiş karşılama giderleri, kırtasiye masraflarını Polatlı Sosyal Dayanışma ve Kültür Dernek Başkanı ve İstiklal Gazetesi Sahibi Sevim Işık karşıladı. Ayrıca turnuvamıza basın olarak destek veren gazetecilerimize de teşekkür ederim. Turnuvamıza dört gün boyunca Amerikan ve üç 3 Bant masasını tahsis eden Centilmen Bilardo Salonu sahibi Ufuk Koyuncu ve Taner Eker’e de teşekkür ediyoruz. Muhakkak ki 2015 yılında kurulup, Türkiye Bilardo Federasyonu 2.liginde mücadele eden 54 lisanslı sporcusu ile bu turnuvaya destek veren Polatlı Belediye Spor Kulübüne de teşekkür ediyoruz. Takibi bu organizasyonu yapan ciddi bir ödenek tahsis ederek gerçekleştirilen Ankara Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze müteşekkiriz.” Dedi.

Bir sonraki turnuva giderleri Başkan Kıymaz’dan

Ertuğrul Kıymaz ödül töreninde Amerikan Bilardo Şampiyonluğu Umutcan Bilgen’e birincilik ödülünü vermeden önce şu konuşmayı yaptı: ” Ben sporun içinden gelen bir kişiyim. Polatlı’da özellikle futbol dalında spor takımlarında yöneticilik ve idarecilik yaptım. Sporun Polatlı’mızda gelişmesi için her zaman her türlü desteği vermeye hazırım. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemizde bundan sonra yapılacak ilk bilardo organizasyonunda da hakemlerimizin ve sporcuların giderlerini kendi adıma karşılamaktan gurur duyacağım. Bu turnuvada yarışan tüm sporcuları kutluyorum ve federasyon il müdürlüğü yetkili ve hakemlerine de teşekkür ediyorum.”

“Polatlı’da herkes gerçekten spora çok güzel destekler veriyor”

İlçe Spor Müdürü İrfan Aytekin ise turnuvada yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Öncelikli olarak spora verdiğiniz destekten dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Sayın Ertuğrul Ağabey sizlere de teşekkür ediyorum. Hem belediye başkanlığı hem esnaf kefalet hem basın mensupları, Polatlı’da herkes gerçekten spora çok güzel destekler veriyor. Ben de elimden geldiğince kendi imkanlarımızı, içinde bulunduğumuz imkanları spora sunabilmenin gayretini gösteriyorum. Bundan sonraki turnuvalarda şimdiye kadar vermiş olduğumuz tüm sportif faaliyetlerde, tüm branşlarda verdiğimiz desteği yine devam ettireceğiz inşallah. Eğer imkan olursa bilardo noktasında biz okul sporlarına da inşallah katıp, bu yıl okul sporlarında bilardoyu da değerlendirmek istiyoruz. Tabii bunu sizlerle görüşeceğiz, nasıl bir imkan sağlayabiliriz bunu da kararlaştırdıktan sonra inşallah vereceğiz. Ben 30 Ağustos Zafer Bayramımızı şimdiden tebrik ediyorum ve bu kupanın da Polatlımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Haber: Sinem Kopar