Ana sayfa GÜNDEM Polatlılı çiftçilere bilgilendirme toplantısı

Polatlılı çiftçilere bilgilendirme toplantısı

261
0
PAYLAŞ

Halk Eğitim Merkezi’nde Çiftçi Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

AHİ Tohum Tarım Ürünleri katkılarıyla ve Çukurova Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Cafer Mart’ın sunumuyla düzenlenen “Çiftçi Bilgilendirme Toplantısı” dün Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldı.

Polatlı Ticaret Borsasının ilk ve tek kadın üyesi Sevgi Demir Coşkun’un sahibi olduğu AHİ Tohum Tarım Ürünleri tarafından Halk Eğitim Merkezi’nde, tarla bitkileri ekim, biçim, ilaçlama ve gübreleme konularında “Çiftçi Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi. Çukurova Üniversitesi Öğretim Görevlisi Progen tohum firması yetkilisi Prof. Dr. Cafer Mart; bilgilerini, tecrübelerini gerçekleştirdiği sunumla toplantıya katılan çiftçilere aktardı, tohum çeşitleri hakkında bilgi verdi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan programda Ahi Tohum Tarım Ürünleri kurucusu Sevgi Demir Coşkun, toplantının açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Katılan misafirlere teşekkürlerini sunan Coşkun, çok gururlu olduğunu belirtti.

Coşkun; “Polatlı’da bir ilk olan böyle bir toplantıyı düzenlemek, bir kadın girişimci olarak bana onur verdi. Bu onuru sizlerin sayesinde sizlerle paylaşmanın gururunu yaşıyorum. Hepinize geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Çok fazla saha çalışmamız ve arazi gezilerimiz oldu. Bizler sizlerle böyle bir programı paylaşmak istedik. Şeref verdiniz.”dedi.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen programa; Polatlı İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, Haymana İlçe Tarım Müdürü Aydın Coşkun, Haymana Ziraat Odası Başkanı Suat Devran, Polatlı Ticaret Borsası Meclis Başkanı Orhan Özel, Polatlı eski Belediye Başkanı Sami Çay,  Haymana Ziraat Odası Başkan V. Erkut Kubat, STK temsilcileri ile çok sayıda çiftçi katıldı.

Program sonunda Ahi Tohum Tarım Ürünleri tarafından katılımcılara plaket verildi.

Haber: Sinem Kopar