Ana sayfa GÜNDEM Çiftçi: “İlçe Sekreteri’ne soruyoruz, HDP ile ortak hareket ediyor musunuz?

Çiftçi: “İlçe Sekreteri’ne soruyoruz, HDP ile ortak hareket ediyor musunuz?

290
0
PAYLAŞ

Çiftçi; “Dedikodu Yapmayı Bırakın”

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Sekreteri Ayhan Çiftçi, CHP İlçe Sekreteri Halil Çelebi tarafından kayyum atamalarına ilişkin yapılan açıklamalara cevap verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Sekreteri Halil Çelebi tarafından dün yapılan kayyum atamalarına ilişkin açıklamaya MHP’den cevap gecikmedi. Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Sekreteri Ayhan Çiftçi, dün bir basın açıklamasında bulunarak Çelebi’nin sözlerini sert bir dille eleştirdi. Çiftçi ayrıca Çelebi’ye bir takım sorular da yöneltti.

“HDP ile ortak hareket ediyor musunuz, etmiyor musunuz?”

50 yıllık siyasi geçmişiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin sigortası olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin vatan ve millet sevgisinin sorgulanamayacağını söyleyen Çiftçi konuya ilişkin açıklamasında; “Devletimiz teröre destek verenlerle, belediye imkanlarını teröristlerin imkanlarına sunanlarla ve hendek terörüne destek olanlarla mücadelesine devam etmektedir. MHP olarak konuya ilişkin tavrımız nettir. Belediye imkanlarının eli kanlı terör örgütü lehine kullanıldığı adli ve idari soruşturmalarla tespit edilmiş ve devletimiz tarafından gereken yapılmıştır. Sayın İlçe Sekreteri’ne soruyoruz. Bugün siz nerede duruyorsunuz? HDP ile ortak hareket ediyor musunuz, etmiyor musunuz? Neden şehit yakınlarının işten çıkarılmasına sessiz kalıyorsunuz? Eş Başkanlık ne demektir. Doğru buluyor musunuz? Ağzınızdan PKK ve onun partisi HDP’ye en küçük bir söz çıkmamasının sebebi nedir? Atatürk İlke ve İnkılaplarının hangisinde teröre destek, eşkıyanın pervasızlığına sessizlik vardır.” Cümlelerine yer verdi.

“Teröristlerin belediyelere çöreklenmesine devlet umuru, millet şuuru izin vermeyecektir”

CHP İlçe Sekreteri Halil Çelebi’nin dedikodu yapmayı bırakıp öncelikle bu sorulara cevap vermesi gerektiğini ifade eden Çiftçi açıklamasının devamında; “Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi ‘Dağda kovalanan teröristlerin belediyelere çöreklenmesine; devlet umuru, millet şuuru izin vermeyecektir.’ CHP’nin dedikodu yapmayı bırakarak sorduğumuz sorulara cevap vermesi gereklidir. Devletin yanında mısınız yoksa PKK’nın partisi HDP’nin yanında mısınız? CHP’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Partisi olmaktan çoktan çıktığı anlaşılmaktadır. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk mezarından kalksa bu zihniyetin parti binalarından içeri girmesine izin vermeyeceği aşikardır. Suriye’nin kuzeyinde terör yapılanmasını yok etmek için sınır ötesi bir harekat an meselesidir. Böyle bir operasyon durumunda bu belediyelerin PKK terör örgütüne güç ve imkan sevk etmesi asla kabul edilemez. Dün kurulan hendekleri, tuzakları, kalkışmaları unutmadık, unutmayacağız. Dün söylediğimiz gibi milletin iradesinin terörün vesayetine terk edilmesine izin vermeyeceğiz.” Şekline konuştu.

Haber: Sinem Kopar