Ana sayfa GÜNDEM Çelebi: “Biz Atatürk Milliyetçisiyiz, birileri gibi ayaklar altına alınan milliyetçilerden değiliz”

Çelebi: “Biz Atatürk Milliyetçisiyiz, birileri gibi ayaklar altına alınan milliyetçilerden değiliz”

348
0
PAYLAŞ

Çelebi: “Hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisini terör örgütleri ile yan yana getirmeye kalkmasın, kimsenin haddi değildir”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Sekreteri Halil Çelebi, Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör’ün dün yaptığı CHP’yi hedef alan açıklamalarını eleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Sekreteri Halil Çelebi, doğuda üç belediye başkanı yerine kayyum atanmasının ardından bir basın açıklamasında bulunarak yapılan bu uygulamaya tepki göstermişti. Bunun üzerine MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör, dün bir açıklama yaparak CHP’yi sert sözlerle eleştirmişti. Çelebi, dün tekrardan bir açıklama yaparak, yapılan açıklamaları kınadı.

“Rotamız Atatürk ilke ve inkılaplarıdır”

“Cumhuriyet Halk Partisi, kurucusu ve ilk Genel Başkanı Atatürk’ün önderliğinde ulusal bağımsızlığı kazanan, Cumhuriyeti kuran, saltanatı kaldıran, hilafete son veren ve Ulusal Birliği sağlayan Partidir. Hukuk ve eğitim gibi toplumsal alanlarda gerçekleştirdiği reformlarla çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni biçimlendirmiştir. Ulusal sanayinin ve ekonominin gelişmesine öncülük etmiştir. İkinci Dünya Savaşı sonrasında tek parti konumunun tüm olanaklarına karşın, çok partili rejime geçişi sağlayarak Türkiye’nin demokratikleşme sürecinde de öncü misyonunu sürdürmüştür. Bundan sonrada sürdürmeye devam edecektir. Kimse bundan rahatsız olmasın. Bu misyonumuz ilelebet devam edecektir. Rotamız Atatürk ilke ve inkılaplarıdır. Rotası bu olan bir parti asla birilerinin dediği gibi bataklığa ve çaresizliğe düşmez böyle düşünenler yukarıdaki cümleleri bir kez daha okumalı ve ona göre Cumhuriyet Halk Partisine dil uzatmalıdır. Biz Atatürk Milliyetçisiyiz,  birileri gibi ayaklar altına alınan milliyetçilerden değiliz.”

“Bunlar suçlu ise neden aday gösterildi ve seçime girmelerine müsaade edildi?”

“Demokratik yollarla seçilmiş insanların, hukuki dayanağı olmadan görevden alınmasına tepki göstermemiz birilerini rahatsız etmiş, neymiş bu belediye başkanları terör örgütlerini besliyormuş, teröristleri belediyelerde işe alıyormuş ve terör propagandası yapıyorlarmış. Daha önce defalarca ifade ettik. Cumhuriyet Halk Partisi,  vatanın bölünmez bütünlüğüne ve insanların yaşam hakkını elinden almaya çalışan her türlü terör örgütlerine karşıdır ve bu örgütleri kabul etmesi mümkün değildir diye her platformda haykırdık. Şimdi sen kalkıp hukuki olmayan delillerle Millet iradesine yok sayacaksın, ben kazanamadım yeniden seçim yapılmalı diye YSK ya örtülü mesaj vereceksin yeniden seçim yapılacak diye (İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı) seçimi bunun en güzel örneğidir. 19 Ağustos’ta görevden alınan belediye başkanları için de hukuki bir delil ve karar olmadığı için tepki gösterdik. Bunlar suçlu ise neden aday gösterildi ve seçime girmelerine müsaade edildi? Haksızlığa karşı çıktık diye hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisini terör örgütleri ile yan yana getirmeye kalkmasın, kimsenin haddi değildir.”

“Kafaları başkalarının ayakları altında olanların bize vatanseverlik ve milliyetçilik dersi vermesi akla ziyandır”

“Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğüne kasteden terör örgütleri kırk yıldır Kuzey Irak’tan Mehmetçiğe kurşun sıkmaktadır. Terör örgütlerinin yuvalanıp barındığı yerin başkanını devlet protokolü ile karşılayanlar, kırmızı bülten ile aranan teröristi devlet kanalına çıkaranlar, seçim kazanmak için terör örgütlerinin elbaşlarının ellerini Diyarbakır dağ meydanında havaya kaldıranlar, devletin mit müsteşarını ve bakanlarını İmralı ya terörist başının ayağına gönderenler ve son yerel seçimlerde sözde akademisyeni İmralı ya göndererek seçim kazanmak isteyenlerle iş birliği yaparak tükenmişlik sendromundan, çaresizlikten kurtulmak isteyenlerin ve kafaları başkalarının ayakları altında olanların bize vatanseverlik ve milliyetçilik dersi vermesi akla ziyandır. O zaman neredeydiniz?”

“Tek başına iktidarı “astığım astık, kestiğim kestik” şeklinde kullanan bir zihniyet…”

“Kendisini milliyetçi olarak görüp Cumhuriyet Halk Partisine dil uzatanlar Terör örgütleri yandaşı arıyorsa önce ” Her türlü Milliyetçiliği ayaklar altına aldık” diyen ve (FETÖ-DEAŞ-PKK) ile kol kola yürüyen ortaklarının ayaklarının altından kafalarını kurtarıp öyle terör yandaşı arasınlar. Milliyetçi olduğunu iddia eden MHP lideri ne demişti “Tek Başkan-Tek meclis Sistemi” Recep Tayyip Erdoğan’ın eliyle kurulması demek, diktatörlüğün zirveye dayanması demektir. Tek başına iktidarı “astığım astık, kestiğim kestik” şeklinde kullanan bir zihniyetin, böyle bir sistemde neler yapabileceğini siz hayal edin…”

“ Yurttaşların takdirine sunuyorum”

“Bu görüşlerden sonra ne oldu da kayıtsız şartsız teslim oldu. Bütün uygulamalarını kayıtsız şartsız desteklediğiniz ve ülkeyi birlikte çıkmaza sokarak uçurumun kenarına getirdiğiniz ortağınız sizin için ne demiş. ” Bunlar milliyetçi falan değil, bunlar ırkçı, bunlar ayrımcı, bunlar kafatasçı, bunların milliyetçiliği nasıl bir şey biliyor musunuz? Bunlar önünü kestikleri adamın sağcı mı solcu mu olduğunu öğrenmek için ne derler biliyor musun? ‘Fatiha’yı oku.’ Sonra da yanlarındaki arkadaşlarına dönüp ‘doğru okudu mu’ diye sorarlar.” “Türk milliyetçiliğini de ayaklar altına alıyoruz. Bu milletin tümünü kucaklamadınız. Irkçılık yaptınız, kavmiyetçilik yaptınız. Kabilecilik yaptınız, şeytani olan anlayışa hizmet ettiniz. Ondan dolayı bu ülkede sıkıntının hep kaynağı oldunuz. Kimse bizim karşımıza Türklükle de çıkmasın. Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız.” Bu kadar ağır söylemlerde bulunan zihniyetin ayakları altına girenler mi tükenmiş, çaresiz ve bataklığa saplanmıştır? Yoksa önce ülkem ve milletim diyerek sonuna kadar ATATÜRK milliyetçisiyiz, bununla da gurur duyuyoruz diyenler mi? Yurttaşların takdirine sunuyorum.”

Haber: Sinem Kopar