Ana sayfa GÜNDEM Halk Eğitimde Oryantasyon Kursu Başladı

Halk Eğitimde Oryantasyon Kursu Başladı

310
0
PAYLAŞ

Polatlı Halk Eğitim Merkezi’nde usta öğrenciler için oryantasyon kursu 19 Ağustos Pazartesi günü başladı.

2016 yılından itibaren değişen yönetmelik ile artık Usta öğrenciler belirli bir eğitim vizyonu ve teknik bilgilerini içeren Usta Öğretici Oryantasyon kurs bitirme belgesi olmadan eğitim veremiyor.

Polatlı Halk Eğitim Merkezi’nde görev yapan usta öğreticiler için bu yıl 19 Ağustos tarihinde Oryantasyon Kursu açıldı ve 23 Ağustos tarihine kadar devam edecek.Kursa 50 usta eğitici katıldı. Usta Öğretici Oryantasyon Kursu her gün 09.00’da başlayıp öğlen 13.00’te sonra erecek ve beş gün sürecek.Kurs Cuma günü yapılacak sınav ile sona erecek.

Kursta Usta öğreticiler; Eğitim/Öğretimde Temel Kavramlar 2 saat, Öğretimde Öğreticinin Rolü, Alanlar ve Öğreticinin Beden Dili 3 saat, Yaygın Eğitim 3 saat, Yetişkin Eğitimi 3 saat, Yetişkin Eğitimde Uygun Program, İçerik ve Materyal Kullanımı 2 saat, Yetişkin Eğitiminde Ölçme ve Değerlendirme 3 saat, Mevzuat ve Sistem Uygulamaları 3 saat, Usta Öğreticinin Tanımı, Görevi ve Sorumlulukları 2 saat, Kurumsal İletişim, Temsil ve Protokol Kuralları 4 saat ve Görevin Gerektirdiği Mevzuat 5 saat olmak üzere toplam 30 saat eğitim verilecek.

Haber: Sevim Işık