Ana sayfa GÜNDEM Genel Merkez, Polatlı’dan memnun

Genel Merkez, Polatlı’dan memnun

264
0

Türk Kızılayı Genel Merkezden Polatlı Şubeye Ziyaret

Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreterlik görevini üstlenen Hüseyin Can, Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Altındağ Şube Başkanı Şükrü Can, Genel Sekreter Yardımcısı Taha Arı, geçtiğimiz gün Kızılay Polatlı Şubesini ziyaret ederek Başkan Bünyamin Ateş ve yönetimi ile görüştüler.

Türk Kızılay genel merkezi yönetim ve denetim kurulu üyeleri Polatlı şubesini ziyaret etti. Yönetimi 6 ay önce devralan Bünyamin Ateş ve yönetimine hem hayırlı olsun demek hem de görüş alış verişinde bulunmak üzere Türk Kızılayı Genel başkan yardımcısı ve genel sekreterlik görevini üstlenen Hüseyin Can, genel merkez denetim kurulu üyesi ve Altındağ şube başkanı Şükrü Can, genel sekreter yardımcısı Taha ARI Ziyarette bulundular. Kurban bayramının akabinde gerçekleşmesi sebebi ile öncelikle kurban faaliyetlerinden bahseden Hüseyin Can, Kurban ibadetinde kendilerine yüklenen sorumluluğun bilinci ile herkesin ibadetinin kabul olabilmesi adına ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

2000 adetten fazla hisse kurban

Kurbanını Kızılay’a bağışlayan her bağışçının adının teker teker okunarak kesim yapan görevliye her kurbanda ayrı ayrı vekalet verildiğini, kesim sırasında din görevlisi ve veteriner hekimin hazır bulunduğunu bu hizmete ayrı bir hassasiyetlerini bulunduğunu, bağışlanan kurban adedinden her zaman daha fazla kurban kesildiğinden bahseden Can, bu seneyi örnek verirsek verilen vekaletten 2000 adetten fazla hisse kurban kesildiğini belirtti.

Polatlı, ülke genelinde en faal ve aktif şubeler arasına girdi

Daha sonra Polatlı şube çalışmalarını dinleyen Can, çalışmalardan memnuniyetini belirtti. Türkiye’deki tüm şubeleri gezdiğini ve tüm şubelerin faaliyetlerinden haberdar olduğunu söyleyen Hüseyin Can, Polatlı şubenin son 6 ayda yaptığı faaliyetlerle ülke genelinde en faal ve aktif şubeler arasına girdiğini söyleyerek Ateş ve yönetimini tebrik ettiğini belirtti. Kızılaycılığın makam, mevki, menfaat, kazanç vb. gibi hiçbir şeye zemin hazırlamadığını, aksine Kızılaycıların kazançlarından, zamanlarından, var olan makam ve mevkilerinden fedakarlık yaparak, ve bu konumlarını kullanarak Kızılaya hizmet ettiklerini, bu işin gönül işi olduğunu söyleyen CAN, genel merkez olarak Polatlı şubeyi yakından takibe alacaklarını, Polatlı şubeye desteklerinin artarak devam edeceği sözünü verdi. Ateş ve Yönetimi gelecekte Kızılay ve Kızılaycılıkla ilgili yapmış olduğu projeleri de; Hüseyin Can’a anlattı. Can yapılacak projeleri duyunca gözleri parlayarak tüm hedeflere ulaşmak için hem ferdi olarak hem de genel merkez olarak Ateş ve yönetimini her türlü desteği vereceğinin sözünü vererek Polatlı şubeden ayrıldı.

Haber: Sinem Kopar