Ana sayfa GÜNDEM Ahmet Kardaş, son yolculuğuna uğurlandı

Ahmet Kardaş, son yolculuğuna uğurlandı

1075
0

Kardaş, OSB’de Son Yolculuğuna Uğurlandı

Polatlı eğitim, spor, sanayi ve siyaset camiasının yakından tanıdığı isim Polatlı OSB Eski Başkanı Ahmet KARDAŞ, Pazar günü geçirdiği kalp krizi sonucu 66 yaşında hayata gözlerini yumdu. Kardaş, dün Polatlı OSB’de düzenlenen tören ve Çarşı camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrasında şehir mezarlığına defnedildi.

Pazar günü geçirdiği kalp krizi sonucu 66 yaşında yaşamını yitiren Polatlı’nın tanınan ve sevilen simalarından, Polatlı Sanayici İş adamları Derneği Kurucusu, Polatlı OSB Eski Başkanı Ahmet KARDAŞ için Polatlı Organize Sanayi Bölgesinde tören düzenlendi. Törene; KARDAŞ’ın ailesinin yanı sıra Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Tekeli, Belediye Meclis üyeleri, OSB Başkanı Erol Ünal, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet üyeleri ve sevenleri katılım sağladı. Sevenlerinin duaları eşliğinde helallik alındıktan sonra KARDAŞ’ın cenazesi evine götürüldü.
Ünal: “Bölgemizin bugünlere gelmesinde çok emeği olan değerli bir insan”

Törende konuşan Polatlı OSB Başkanı Erol Ünal şunları söyledi: “Bugün burada Polatlı’nın önemli bir değerini, sevilen bir abisini ve hepimize gönülden kardeş olan Ahmet KARDAŞ ağabeyimizi ebedi yolculuğuna uğurlamak için bir araya geldik. Buradayız çünkü Ahmet Ağabey, Polatlı Sanayici İş Adamları Derneğimizin Kurucularından, Polatlı Organize Sanayi Bölgemize de uzun yıllar hizmet etmiş, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüş, bölgemizin bugünlere gelmesinde çok emeği olan değerli bir insana burada veda etmek istiyoruz. Ahmet ağabey, sadece bölgemize olan katkılarıyla değil Polatlı’da sporun her dalına dokunmuş bir eğitimci olması sıfatıyla, Polatlı iş dünyasının sevilen ve sayılan bir üyesi olmasıyla ayrıca sivil toplum kuruluşlarımızın öncü bir neferi olarak tanıdığımız, bildiğimiz ve değer verdiğimiz bir büyüğümüzdü. 66 yıllık ömrüne büyük mücadeleler sığdırmış, en önemlisi de dost biriktirmiş, hatırlı bir dostumuzdu. Geçtiğimiz Pazar günü aniden geçirdiği bir kalp krizi sonucu aramızdan ayrılarak, rahmeti rahmana kavuştu. Ahmet Ağabeyimize Allah’tan rahmet, değerli eşine, kızlarına, sevenlerine ve camiamıza baş sağlığı dilerim. Onu ve hatırını asla unutmayacağız. Ruhu şad, mekânı cennet olsun…”  

Törenden sonra Ahmet KARDAŞ’ın cenazesi helallik alınması için önce evine daha sonra da çarşı camisinde kılınan namazın ardından şehir mezarlığına defnedildi. Cenazeye; CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Polatlı Eski Belediye Başkanlarından Sami Çay ve Yakup Çelik, CHP İlçe Başkanı Bilal Avcı ve Yönetimi ile iş, eğitim, spor ve siyaset camiasından pek çok isim katıldı.

İstiklal Gazetesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

Haber: Sinem Kopar