Ana sayfa GÜNDEM İlçemizin sevilen iki takımı birleşecek mi?

İlçemizin sevilen iki takımı birleşecek mi?

175
0

“Sporseverler aylardır bu güzel haberi bekliyor. İlçemizin sporu seven ve bu birleşmeyi ilçenin geleceği açısından elzem gören spor muhabiri Mehmet Işık, böyle bir birleşme gerçekleşirse yazacağı haberi hayal ederek yazdı.”

İşte O Beklenen Gazete Haberi

Polatlıspor ile 1926 Polatlı Belediyespor nihayet birleşti.

1926 Polatlıspor Kuruldu

“Sporseverler aylardır bu güzel haberi bekliyor. İlçemizin sporu seven ve bu birleşmeyi ilçenin geleceği açısından elzem gören spor muhabiri Mehmet Işık, böyle bir birleşme gerçekleşirse yazacağı haberi hayal ederek yazdı.”

İşte O Beklenen Gazete Haberi

“İlçemizdeki 1926 Polatlı Belediyespor ile Polatlıspor  futbol takımları birleşerek, Eylül ayıda başlayacak 2019-2020 Futbol sezonunda Ankara Süper Amatör Ligde birlikte mücadele etme kararı aldı.”
Polatlıyı yıllarca başarıyla amatör liglerde temsil eden Polatlıspor ve üç yıl önce kurularak üst üste bir çok başarıyı kazanmasına rağmen ilçeden bir türlü beklediği destek ve ilgiyi bulamayan 1926 Polatlı Belediyespor,Polatlı da futbol adına  çeşitli nedenlerden dolayı bir türlü belirli bir başarıya ulaşamadılar. Artık iki takım bir araya gelerek  Ankara Süper Amatör Lig’inden Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) çıkmak için güçlerini birleştirme kararı aldılar. Polatlı da  futbolun tekrar canlanması adına yapılan bu çalışmalar neticesinde, 1926 Polatlı Belediyespor ile Polatlıspor  futbol takımları birleşti.

Polatlıdaki tüm sporseverlerin merakla beklediği  futbolda birleşme kararını değerlendiren eski 1926 Polatlı Belediyespor Kulüp Başkanı Hüdaverdi Yavaş “Yapılan toplantı sonucunda ilçemizde  futbolda tekrar var olması için bu kararı aldık. Hep birlikte sorunsuz bir şekilde aynı kanaate vardık. Bundan sonra Bulanık ve Malazgirt gençliği aynı çatı altında birleşecek. İstedik ki sahipsiz kalmış iki takımın taraftarlarını tek bir çatı altında birleştirelim. Hayırlı olsun.Bu yılki Polatlı futbolu olarak hedefimiz Bölgesel Amatör Lig (BAL) olacaktır” dedi.
Polatlılı futbolseverleri büyük bir organizasyonla bir araya toplayan ve gençlere sahip çıkan ,iş adamı ve eski Polatlıspor Kulüp Başkanı Faik Satılmış “Bizim amacımız iki takım sporseverlerini bir çatı altında birleştirmekti. Bugün bunu başardık. Tüm Polatlılı gençlerimize ve taraftarlarımıza buradan müjdeyi vermiş olalım. Artık Polatlımızın  gençleri bu ilçenin tek takımı için ter dökecekler” diye konuştu.

1926 Polatlıspor Kuruldu, Başkanı Kıymaz mı?

Alınan bilgilere göre her iki kulüp yönetimi hemen olağan üstü kongreye gidecek ve yeni kurulacak takımın Süper Amatör Ligde oynayabileceği bir çözüm kararının alınarak Kulüp isminin de “1926 Polatlıspor” olması bekleniyor.

Kulüp yönetiminde Başkan olarak Polatlı Esnaf Ve Sanatkarlar Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz’ın isminin geçtiği öğrenildi.Bilindiği gibi Polatlı Esnaf Ve Sanatkarlar Kooperatif Başkanı Ertuğrul Kıymaz,futbolcu olarak başarılı geçmişi yanında 1980 yılından itibaren Polatlıspor yönetimindeki görevleri ile birlikte Profesyonel lige çıkıştaki katkıları ile de Polatlının Spor tarihinde yer alan ve tüm spor faaliyetlerine maddi ve manevi destek olan bir kişi olarak tanınıyor.  

Haber: Mehmet Işık