Ana sayfa GÜNDEM Tunçer: “Bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz”

Tunçer: “Bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz”

190
0

Tunçer: “Kurban Bayramınızı en iyi dileklerimle kutlarım”

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak tüm Polatlı halkının mübarek Kurban Bayramını kutladı.

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Kurban Bayramı mesajı yayımlayarak vatandaşların bayramını kutladı. Kaymakam Tunçer, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, ” Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz ” dedi.

Vatandaşların bayramlarını huzur ve güven ortamında geçirmeleri için tüm tedbirler alındı

Bayramların birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği, gelenek ve göreneklerin yeni nesillere aktarıldığı müstesna günler olduğunu belirten Kaymakam Tunçer, ” Kurban Bayramı dolayısıyla ortaya çıkabilecek sorunların çözülmesi ve vatandaşlarımızın bayramlarını huzur ve güven ortamında geçirmeleri için Kaymakamlığımızca her türlü tedbir alınmış, Jandarma ve Emniyet Teşkilatımız, Belediyemiz, Hastanemiz gibi kuruluşlarımız bayram süresince görev ve sorumluluk alanlarına giren gerekli her türlü önlemleri almak üzere talimatlandırılmışlardır.

“Polatlı genelinde trafik kontrolleri hassasiyetle yürütülecektir”

Her bayram olduğu gibi trafik yoğunluğunun artacağını hepimiz çok iyi biliyoruz. Polatlı genelinde trafik kontrolleri hassasiyetle yürütülecektir.  Trafiğe çıkacak sürücülerimizin de trafik kurallarına uyacaklarına, bu konuda gereken duyarlılığı azami ölçüde göstereceklerine inanıyor, hiç kimsenin bayram sevincini acı ve hüzne çevirmemesini özellikle rica ediyorum. Zira bir tek insanımızın dahi canı yansa, onun acısı, onun feryadı hepimizi yasa boğar, hepimiz bundan derin bir üzüntü duyarız. Onun için, gelin bu bayramda insan hayatına verdiğimiz değeri, kendimize ve birbirimize olan saygımızı en güzel şekliyle gösterelim. “dedi.

“Çevremizdeki insanlara, özellikle de çocuklarımıza gereken yardım elini uzatmalıyız”

Bayramların sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin dayanışmanın doruk noktasına ulaştığı günler olduğunu, bayramın paylaştıkça anlam kazandığını ifade eden Kaymakam Tunçer, “İçinde bulunduğumuz koşullar ne olursa olsun, her bayramda olduğu gibi bu bayramda da birbirimize karşı sevgi, saygı ve hoşgörü ile yaklaşmalı, kırgınlıkları unutmalı ve çevremizdeki insanlara, özellikle de çocuklarımıza gereken yardım elini uzatmalıyız. İnsani duygu ve yaklaşımların öne çıkmasına vesile teşkil eden bayramlarda işbirliği ve dayanışma anlayışıyla hareket etiğimiz sürece, hem bireysel hem de toplumsal zorlukları aşmamızın daha kolay olacağına inanıyorum. Bayramı şehit aileleri başta olmak üzere, kahraman gazilerimizi, dost, akraba ve komşularımızı ziyaret ederek kutlamalı;  hasta, engelli ve muhtaçlık içinde olanlara yardım ederek ziyarette bulunmalı ve bayram coşkusunu onların da yaşamasını sağlamalıyız. Bazı vatandaşlarımızın dini vecibelerini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunduğunu biliyor, onlara buradan selam ve dualarımızı gönderiyorum. Polatlı, kadını, erkeği, çocuğu, yaşlısı, engellisi, yoksulu, şehit yakını ve gazilerimizle büyük bir ailedir. Bu geniş yelpaze, tüm vatandaşlarımızı kapsamakta ve kucaklamaktadır. Sevinçlerimizi, yakınlaşmayı, kucaklaşmayı bayram sonrasına da taşıyalım; kardeşlik ve dostluk duygularımızı bütün bir yıla yayalım. “dedi.

“Bayramın hemşehrilerimize huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini dilerim”

Polatlılı hemşehrilerinin bayramını tebrik eden Kaymakam Tunçer, ”  Polatlı Kaymakamlığımızın kapılarının tüm vatandaşlarımıza ardına kadar açık olduğunu bir kez daha belirtmek isterim. Bu mübarek günlerde şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve Kaymakamlığımız mensupları adına Kurban Bayramınızı en iyi dileklerimle kutlar, bayramın hemşehrilerimize huzur, mutluluk ve esenlikler getirmesini dilerim. “şeklinde mesajını tamamladı. 

Haber:Sevim Işık