Ana sayfa GÜNDEM Müftülükten kurban bayramı açıklaması

Müftülükten kurban bayramı açıklaması

1219
0

Kurban Bağışı arefe akşamına kadar devam edecek

Polatlı İlçe Müftülüğü, 2019 Yılı Vekaletle Kurban Bağışı Programı kapsamında yapılacak bağış kabullerinin cumartesi günü saat 18.00’e kadar devam edeceğini duyurdu. Yapılan açıklamada bayram namazı ve kurban kesimine ilişkin bilgiler de verildi.

Polatlı İlçe Müftülüğü, kurban bayramına yönelik yapılacak etkinlikler ve bağış kabullerine ilişkin açıklamada bulundu. Müftülükten yapılan açıklamada şu bilgiler yer aldı:

Polatlı Müftülüğümüzce 2019 Yılı Vekaletle Kurban Bağışı Programımız kapsamında 10.08.2019 Cumartesi Arefe günü de dahil olmak üzere, internet bankacılığı, Müftülüğümüz, Cumhuriyet Meydanındaki standımız, mobil bağış uygulamamız ve www.tdv.org online bağış sayfamızdan kurban vekalet alımına akşam saat 18:00’a kadar devam edilecektir. Vekaletle kurban kesim ücretleri Yurtiçi 890 TL Yurtdışı 725 TL’dir.

Teşrik tekbirlerine cumartesi başlanacak

10 Ağustos 2019 Cumartesi günü sabah namazından itibaren farz namazlarından sonra teşrik tekbirlerine başlanıp bayramın dördüncü günü olan Çarşamba günü  ikindi namazını müteakip bitirilecektir.

Kurban bayram namazı saat 06.33’te kılınacak

Polatlı ilçemizde 11 Ağustos Pazar günü  sabah ezanı 04.53 okunacak olup sabah namazı 05.23 te,  Kurban bayram namazı ise saat 06.33’de kılınacaktır.

Kurban kesimi Bayram Namazından sonra

Kurban kesimi Bayram Namazından sonra başlayacaktır. Öncesinde yapılacak kesimler dini hükümlere uygun değildir. 11.Ağustos Pazar günü Polatlı Konağında saat 14.00 de İlçe Kaymakamı Sayın Mahmut Nedim TUNÇER’in başkanlığında ve ilçe protokolün katılımıyla halkımızla bayramlaşma yapılacaktır. Bütün halkımızın bayramını tebrik eder dünyamıza huzur ve barış getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz.

Haber: Sinem Kopar