Ana sayfa GÜNDEM Beklenen “Ring Hattı” seferleri 19 Ağustos’ta başlıyor

Beklenen “Ring Hattı” seferleri 19 Ağustos’ta başlıyor

1216
0

Seçim vaadiydi gerçek oldu; Polatlılılar ring hattına kavuştu

Vatandaşların merakla beklediği ring hattı hakkında karar çıktı. 19 Ağustos 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni güzergah ve ring hattı saatleri açıklandı. Ayrıca yapılan yeni düzenleme ile dolmuşlardan ücretsiz olarak faydalanan engelli vatandaşlar 1 TL ödeyecek.

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Temmuz ayında MHP, AK PARTİ, CHP ve İYİ PARTİ Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Ankara Büyükşehir Belediye Meclisine Polatlı’nın başlıca sorunlarına yönelik önergeler sunmuşlardı. Önergelerde yer alan konular arasında, Polatlı halkının öncelikli talepleri arasında yer alan Devlet Hastanesine ulaşım sorunlarını gidermek adına oluşturulması planlanan Ring Hattı da yer alıyordu. Önceki gün yapılan Ankara Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında beklenen karar çıktı. Ring Hattı seferleri 19 Ağustos tarihinden itibaren başlayacak. Ring hattı ayrıca Başkan Yıldızkaya’nın seçim vaatleri içerisinde de yer alıyordu.

Başkan Yıldızkaya’nın seçim vaadiydi

Polatlı Devlet Hastanesinin yeni binasına taşınmasından bu yana Polatlı halkının yıllardır talep ettiği ring hattı, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın 31 Mart seçimlerinde “10 Adımda Marka Şehir Polatlı” seçim vaatleri içerisinde yer alıyordu. Yıldızkaya, şehrin trafik sorununa yönelik açıkladığı projeler arasında yer alan ring hattına ilişkin; “Şehir içi dolmuş güzergâhlarında yapacağımız düzenlemelerle (Ring Hattı), Devlet Hastanesine ulaşımı hemşerilerimiz için daha kolay hale getireceğiz.”demişti. Böylelikle Başkan Yıldızkaya, yerel seçimde vatandaşlara bu konudaki vaadini gerçekleştirmiş oldu.

Uygulama 19 Ağustos tarihinde başlıyor

19 Ağustos tarihinden itibaren geçerli olacak yeni güzergahları ve ring hattı saatlerini açıkladı. Ring hattı fiyat tarifesi, uzun mesafe fiyatı olarak belirlendi. Ring hatlarının hafta sonları ve resmi tatillerde çalışmayacağı belirtildi. Ankara Büyükşehir UKOME’nin 2018/121 sayılı kararıyla alınan güzergah değişikliği ve ring hattı saatleri şu şekilde:

201: Şehitlik attı depolama yeri değişmiştir. Şehitlik minibüsünün son durağı Halk Eğitim altına alınmıştır.

204: Mehmet Akif hattı depolama alanı Halk Eğitim Merkezi altı olmuştur.

205: Fatih hattı depolama alanı İmam Hatip Orta Okulu karşısı olmuştur.

207-208: Gülveren hattı depolama alanı lise caddesi olmuştur.

215: Basri hattı depolama alanı Halk Eğitim Merkezi altı olmuştur.

201-202 Ring Hattı Güzergahı Sabah Başlangıç Saati

İlk tur Adnan Menderes Sitesi: 06.30

Hastane ilk tur: 07.00

Hastaneden son tur: 16.30

Şehitlik son tur: 15.30

203-204 Ring Hattı Güzergahı

İlk tur Hz. Ebubekir Camii: 06.45

Son Tur Hz. Ebubekir Camii:15.45

Hastaneden ilk tur: 07.15

Hastaneden son tur: 16.30

206-207-209 Şentepe Ring Hattı

İlk Tur Şentepe Toki Evleri: 06.30

Hastane ilk tur: 07.00

Hastaneden son tur: 16.30

Şentepeden son tur: 15.30

Artık engelli vatandaşlar da para ödeyecek

Bilindiği üzere engelli vatandaşlar, engelli kartlarını göstererek ücretsiz bir şekilde ulaşım sağlamaktaydı. Son yapılan düzenleme ile 19 Ağustos 2019 tarihinden itibaren engelli vatandaşlar kartlarını yine gösterecekler fakat 1 TL ücrete tabii olacaklar.

Haber: Sinem Kopar