Ana sayfa GÜNDEM ÇOK YÖNLÜ ÇALIŞMA

ÇOK YÖNLÜ ÇALIŞMA

284
0

Gölbaşı Belediyesi ilçe genelinde rutin temizlik, asfalt-yama ve ilaçlama hizmetlerini vatandaşa sunmaya devam ediyor.

Gölbaşı Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlükleri ilçe genelinde tespit edilen bölgelerdeki eksikleri gidermeyi; rutin temizlik, ilaçlama ve asfalt yama çalışmalarını sürdürüyor.

Bozulan Yollar Yamalanıyor

Yaklaşan Kurban Bayramı’nda yoğunlaşması beklenen mezarlık ziyaretleri nedeniyle ilçe merkezi ve dış mahallerdeki kabristanlar yabani otlardan arındırılırken, çeşitli nedenlerle deforme olan yollarda asfalt yama yöntemiyle araçların yıpranmasının ve trafik akışında oluşabilecek tehlikelerin asgari düzeye inmesi hedefleniyor.

Haşereyle Mücadele Sürüyor

Göllerimiz, yeşil alanlarımız ve kuşlarımızla sahip olduğumuz çevre koşullarımızda, sıcak havaların da etkisiyle çok sayıda üreme potansiyeline sahip sinek ve haşeratla da mücadele eden ekipler, düzenli ilaçlamaların yanısıra tespit edilen bölgelerde lokal müdahalelerle rahatsız edici canlılar henüz larva halindeyken yok ediliyor.

En Kısa Sürede ve Özveriyle

Kentimizin çok büyük bir alana yayıldığını ve belediye imkanlarıyla bu kadar büyük bir alanın tamamının temizlik ve bakım gibi ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek için sorumlu müdürlüklere talimat verdiği söyleyen Belediye Başkanı Ramazan ŞİMŞEK: “Yüzölçümü ve mahalle sayısı olarak çok büyük bir ilçeyiz. Buna rağmen tüm mahallelerimizin genel hizmetlerini en kısa sürede ve büyük bir özveriyle yapıyoruz. Bu konuda mahallelerimizin rutin ihtiyaçlarıyla ilgili sorumlu müdürlüklerimize gerekli talimatları verdim. Ekiplerimiz planlı ve yoğun biçimde vatandaşımızın hizmetini yerine getiriyor. Gölbaşılı vatandaşlarımızın rahatı ve huzuru için; temizlikten asfaltlama çalışmalarına, haşereyle mücadeleden mezarlıkların bakımına kadar, çok yönlü ve yoğun bir çalışma sürdürüyoruz” dedi.

Haber:Demet Neşe Erdoğan Gündüz