Ana sayfa GÜNDEM Yaya trafiği çok, üst geçit yok

Yaya trafiği çok, üst geçit yok

302
0
PAYLAŞ

Üst geçit yok, tehlike var!

Elif Kent’te ve İstiklal Mahallesinde oturan vatandaşlar, her gün evlerine gitmek için kullandıkları, E-90 karayolunun Can Hastanesi önünde bulunan bölümünde, üst geçit olmadığı için hızla seyreden araçların arasında tehlikeli bir şekilde yolun karşısına geçiyor.

Yol üstünde üst geçit bulunmaması nedeniyle zor anlar yaşayan vatandaşlar, yoldaki yoğun trafik ve durmayan araçlar nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Günün her saatinde araç trafiğinin yoğun olduğu caddeden karşıya geçmeye çalışan vatandaşlar, dakikalarca yol kenarında ya da orta refüjde beklemek zorunda kalıyor. Eskişehir-Ankara yolu üzerinde Polatlı giriş çıkışlarında sadece 2 üst geçit bulunuyor. Söz konusu yerde de yaya geçidi var fakat araçlar sadece kırmızı ışık yandığında duruyor, onun dışında yaya geçidine çıkan bir yaya olduğunda araçların durduğu görülmüyor.

Vatandaşlar ölümle burun buruna

E-90 karayolunda yaşanan can pazarının tüm Polatlının sorunu olduğunu belirten vatandaşlar ‘’Yıllardır Elif Kent’te oturuyorum bu ana yola vatandaşların güvenli bir şekilde geçmesi için hiçbir çalışma yapılmadı.  Yetkililer tüm sorumluluğu Karayolları’na yüklüyor. Buradaki ana yol karayollarına ait ancak bu sadece Karayolları’nın sorunu değil tüm Polatlı’nın sorunudur. Polatlı Kaymakamlığı, Polatlı Belediyesi ve Devlet Karayolları ile beraber burada üst geçit yapılması gerek. Her gün onlarca kişi bu yol üzerinden evlerine, işlerine okullarına gidiyor. Günün her saatinde yoğun trafik olan bu yolda kimi zaman araçlar kırmızı ışık yandığı halde hızla geçiyor. Vatandaşlar ölümle burun buruna geliyor. ‘’diyerek tepki gösterdi.

Üst geçit yapılması için birinin can vermesi mi gerek?

Ana yola acilen üst geçit yapılmasının şart olduğunu dile getiren bir başka vatandaş ise ‘’Çocuklu aileler buradan geçerken zorlanıyorlar. Buraya üst geçit yapılması için birinin can vermesi mi gerek? O zaman iş işten geçmiş olur. İnsan canı bu kadar ucuz olmamalı. Yetkililer can kaybı yaşanmadan bir an önce buraya üst veya alt geçit yapması gerekiyor.’’ diyerek sitem etti.

Haber: Sevim Işık