Ana sayfa GÜNDEM TOBB Fen Lisesi’nden YKS’de Türkiye dereceleri

TOBB Fen Lisesi’nden YKS’de Türkiye dereceleri

442
0

Polatlının Gururu Gül Akman/ TOBB FEN LİSESİ

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na giren öğrenciler için heyecanlı bekleyiş sona erdi.  Sınav sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandı. 2 milyon 390 bin 491 adayın başvuru yaptığı YKS’de Polatlı TOBB Fen Lisesi’nin öğrencileri Türkiye çapında önemli dereceler elde etti.

 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na giren öğrenciler için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Sınav sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandı. Polatlı TOBB Fen Lisesi, 2019 yılı üniversite sınavlarında (YKS) çok önemli başarılara imza attı.  2 milyon 390 bin 491 adayın başvuru yaptığı YKS’de Polatlı TOBB Fen Lisesi öğrencisi Gül Akman Polatlı’da bir ilki gerçekleştirdi. Çalışıldığında, emek verildiğinde ve mücadele edildiğinde başarı sağlanabileceğini  ispatlayan Polatlı TOBB Fen Lisesi öğrencisi Gül Akman, 2019 YKS sınavında Türkiye genelinde Y-TYT’de 61., T-EA’da 202., Y-SAY’da ise 242. oldu. Polatlı TOBB Fen Lisesi’nde ilk 10.000’e giren 6 öğrenci daha bulunuyor.

Büyük heyecanla beklenen sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından sıra tercihlere geldi. YKS tercih işlemleri 23-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Tercih süreci boyunca adaylar ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden tercih işlemlerini gerçekleştirebilecek. Tercih süreci boyunca adaylar yaptıkları tercih işlemlerinde değişim yapabilecekler.

Haber: Sevim Işık