Ana sayfa GÜNDEM Bilardo takımımız Türkiye Ligine Hazır

Bilardo takımımız Türkiye Ligine Hazır

190
0
PAYLAŞ

“Polatlı Belediyespor Bilardo takımı Türkiye Ligine Hazırlanıyor.Antrenman tesisi Centilmen Bilardo spor salonu, Polatlı’daki  tüm Bilardo sporcularının uğrak yeri “

Polatlı Belediyespor Bilardo Takımı Sporcularımız Türkiye Bilardo Ligine Hazırlanıyor.Eylül Ayında önce Ankara da yapılacak İl şampiyonasına katılacak.Bu şampiyonada alacakları sonuçlara göre kazanacakları puanlarla Türkiye de Ekim Ayında yine Ankara da oynanacak ikinci etapta daha ilk 48 sıraya seçilmek için mücadele edecekler. Bu arada takımımız asıl mücadeleyi Aralık Ayında yapılacak Türkiye Bilardo 1. Ligine yükselme maçlarında verecek. Takım Antrenörü Türkiye Bilardo Federasyonu (TBF) 2.Kd. Antrenörü Mehmet Işık bu yıl için olumlu sinyaller veren bir açıklama yaptı.

Centilmen Bilardo spor salonu, 2016 yılında hizmete açıldı, kısa zamanda Türkiye Bilardo Federasyonu standartlarında organize ettiği faaliyetlerle üçbant bilardo sporcularının ilk tercihi oldu.

Polatlı Belediyespor Bilardo takımı da üç adet üç bant bilardo masası ile yeterli kapasiteye sahip bu salonda antrenmanlarını sürdürüyor.

Eker  “Ankara çapında organizasyonlarla bilardo sporuna hizmet vermeyi sürdüreceğiz”

Centilmen Bilardo spor salonu sahiplerinden Taner Eker “Polatlı’da Bilardo sporuna elimizden gelen desteği vermek için uğraş veriyoruz.Bu yıl 2019 Polatlı üç bant ligini tekrar düzenledik.Salonumuzda yeni yönetim ve hizmet anlayışı ile bir çok yenilik yaptık. Kaliteli , modern ve Polatlımıza yakışır ortamımızla 12 yaşından itibaren tüm Polatlılıların hizmetindeyiz.” dedi.

Centilmen Bilardo Spor Salonu Eker ” Birlikten kuvvet  doğar. Bu yıl Ankara çapında organizasyonlarla da bilardo sporuna hizmet vermeyi sürdüreceğiz” diyerek çevre spor salonları ile ortak turnuvalar düzenleyeceğinin mesajını verdi.

Polatlı Üçbant Bilardo ligi üç bant mart ayında başladı.40 sporcunun yarıştığı ligin Aralık ayında bitmesi bekleniyor.Centilmen Bilardo Spor Salonun da her hafta sonu da Pazar turnuvaları düzenleniyor.Salon antrenörü ve Türkiye Bilardo Federasyonu (TBF) 2.Kd. Antrenörü Mehmet Işık açtığı ücretsiz bilardo kursları ile Polatlı’da bilardo sporcunun gelişmesi için gayret gösteriyor ve yetenekli sporculara Polatlı Belediyespor lisansı çıkartıp Polatlı Belediyespor bünyesinde ulusal turnuvalara götürerek faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Polatlı Belediyespor Bilardo takımımız lisanslı sporcu sayısı 40 a ulaştı

Türkiye Bilardo Federasyonu (TBF) 2.Kd. Antrenörü Mehmet Işık “Polatlı Belediyespor bünyesinde 2015 yılı aralık ayında kurulan bilardo takımımız lisanslı sporcu sayısı 40 a ulaştı. Ankara İl Şampiyonasında  Ankara’da 5.sırada yer alarak yaptığı derece ile Türkiye de Ankara yı temsil etme başarısını yakalayan Polatlı Belediyespor Bilardo Takımı sporcusu İhsan Berk Işık,Türkiye de de ilk 224 sporcu arasına girerek tarihi bir başarıya imza attı. Polatlı Belediyespor Bilardo takımımız Polatlımızın adını Türkiye’de TBF. 2.Bilardo Liginde de gurur ile temsil ediyor. Ayrıca kulübümüz üç yıldır sürdürdüğü kararlı ve istikrarlı resmi müsabakalara katılma çabaları sonucu artık Türkiye Bilardo Federasyonu kongrelerinde 4 delege ile temsil hakkını elde etti. Bu da takım seviyesinde kazandığımız ciddi bir sonuçtur.

Bu yıl hedefimiz, TBF. 2.Bilardo Liginden Birinci lige yükselmek.Bize destek veren herkese ve Polatlı da spor ile uğraşan tüm kulüpleri, özellikle kulübümüzü her zaman destekleyen Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya teşekkür ederiz.”dedi.

Haber:Sinem Kopar