Ana sayfa GÜNDEM Güngör: “15 Temmuz Destanı ihanetin karşısına dikilen milli vicdandır”

Güngör: “15 Temmuz Destanı ihanetin karşısına dikilen milli vicdandır”

314
0

Güngör: “Kahraman milletimiz, demokrasi destanı yazmıştır”

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, 15 Temmuz mesajında şunları söyledi: “15 Temmuz Yüce Türk Milleti’nin azmiyle, inancıyla ve kanıyla demokrasi zaferinin kazanıldığı; hain terör örgütü FETÖ’ye karşı millet iradesinin gücünün ortaya konduğu destanın adıdır. 15 Temmuz’da vatan, demokrasi ve bağımsızlık uğruna mücadele veren kahraman milletimiz asırlar öncesinde olduğu gibi yine aynı kararlılıkla yaşadığı toprakları ve şanlı tarihini korumuş, iradesini zorbalara teslim etmemiş, tarihin sayfalarına altın harflerle kazınacak bir demokrasi destanı yazmıştır.”

“15 Temmuz; Cumhuriyetin şeref ve kazanımlarını koruyan milli siperdir”

“Necip Türk milleti o gece ortaya koyduğu iradeyle bu alçakça girişimi, destansı bir direnişe dönüştürmüş Devletine sahip çıkmıştır. 15 Temmuz Destanı ihanetin karşısına dikilen milli vicdandır. 15 Temmuz; Cumhuriyetin şeref ve kazanımlarını koruyan milli siperdir. 15 Temmuz Gecesi MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in net tavrı ve kararlılığı sayesinde MHP ve Ülkücü Hareketin Türkiye’nin ve devlet mekanizmasının sigortası, Türk Milletin hakiki koruyucusu olduğu bir kez daha anlaşılmıştır. Şüheda torunu Polatlılılar da o gece hain girişiminin ilk anlarından itibaren, açık ve net bir şekilde millî iradeden, meşru hükümetten ve demokrasiden yana tavır koymuşlardır.  Bayrağımıza, ezanımıza, hak ve özgürlüklerimize kasteden bu alçak girişim, milletimizin cesur savunması ile püskürtülmüş, bir kez daha bütün dünyaya devlet ve millet birlikteliğinin gücü gösterilmiştir.”

“Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz milletimizin yüreğinde daima yaşayacaktır”

“Bu destan nesilden nesile aktarılarak milletimizin hafızasında unutulmadan kalacaktır. Demokrasi ve millî irade uğrunda canından vazgeçerek en şerefli makama ulaşmış olan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz milletimizin yüreğinde daima yaşayacaktır. Bu vesile ile Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzü kutluyor; 15 Temmuz’da destansı mücadeleleriyle milli gönüllerde taht kuran tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor; kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” 

Haber: Sinem Kopar