Ana sayfa GÜNDEM Ankara Fuar alanı inşaatı hızlanıyor

Ankara Fuar alanı inşaatı hızlanıyor

389
0

Akyurt’ta yapımı devam eden, Başkent’in ekonomisi ve turizmine büyük katkı sağlayacak Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Toplantısı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başkanlığında Akyurt’ta fuar ve kongre merkezi inşaat alanında yapıldı. Ankara Valisi Vasip Şahin’in de katıldığı toplantı öncesi şirketin 8 ortağının temsilcisi inşaat alanında incelemelerde bulundu. Ankara Valisi Vasip Şahin İle Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Da Aralarında Bulunduğu Ankara Uluslararası Fuarcılık Ve Kongre Anonim Şirketi’nin 8 Ortağının Temsilcileri Akyurt’ta Yapımı Devam Eden Fuar İnşaat Alanında İncelemelerde Bulundu. Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Esnaf Ve Sanatkalar Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner, Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanıfaik Yavuz, Ankara Ticaret Odası Başkan Vekilihalil İbrahim Yılmaz’ın Da Katıldığı Toplantıda, Fuar Alanının Tamamlanması İçin Çalışmaların Hızlandırılması Kararlaştırıldı.

FUAR ALANI İNŞAATININ BİR AN ÖNCE BİTİRİLMESİ ANA HEDEF

AnkaraUluslararası Fuarcılık ve Kongre Anonim Şirketi’nin 8 ortağını temsilen Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, TOBB Başkanı RifatHisarcıklıoğlu, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, ATO Başkanvekili Halil İbrahim Yılmaz ile Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yavuz, Akyurt’ta inşaat alanını gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Taraflar yaptıkları toplantıda, yapımı devam eden fuar ve kongre merkezinin bir an önce bitirilmesi için çalışmaların hızlandırılması yönünde karar aldı.

Haber: Demet Neşe Erdoğan Gündüz