Ana sayfa GÜNDEM Yaz Spor Okulu sezonu açtı

Yaz Spor Okulu sezonu açtı

432
0

Yaz Spor Okulu törenle açıldı

Futbol, Basketbol, Voleybol, Taekwando, Tenis, Jimnastik, Güreş ve Masa Tenisi branşlarında yaklaşık 650 öğrencinin kayıt yaptırdığı 2019 yılı yaz dönemi eğitimlerine start veren Polatlı Belediyesi Yaz Spor Okulu, Polatlı Belediyesi tarafından düzenlenen tören ile açıldı.

Polatlı Belediyesi Yaz Spor Okulu 24 Haziran Pazartesi Günü saat 18.00’da Yeni Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen törenle sezonu açtı. Yeni Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen açılış törenine; Kaymakam  Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, İlçe Spor Müdürü İrfan Aytekin, Belediye Meclisi üyeleri, beden eğitimi öğretmenleri, çok sayıda kursiyer ve aileler katıldı.  Açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Polatlı Belediyesi Halk Oyunları ekibi folklor gösterilerini sergiledi.

Öğrenciler evlerinden alınıp evlerine bırakılıyor

Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından, Polatlı Belediyespor U-13 Futbol Takımı gösteri maçı ile devam eden programda Santra vuruşunu Kaymakam Tunçer ve Başkan Yıldızkaya tarafından yapıldı. Programda; Bayan Hentbol Takımı Altyapı kupa töreni, halk oyunları gösterileri ve plaket takdimi gerçekleştirildi. Polatlı Belediyesi Halk Oyunları Eğitmeni Mehmet Ayan, Polatlı Belediyespor Altyapı Antrenörleri Sadi Kuyrukçu ve Ertuğrul Sönmez’e plaket verildi. Programda ayrıca altyapı takımlarına da kupaları takdim edildi. 15 Mayıs tarihinden bu yana kayıtları süren Yaz Spor Okulu kapsamında Polatlı Belediyesi’nin düzenlediği açılışın ardından Futbol, Basketbol, Voleybol, Taekwando, Tenis, Jimnastik, Güreş ve Masa Tenisi gibi branşlarda yüzlerce öğrencinin sporla buluşması sağlanıyor.  Yaz boyunca sürecek olan kurslar öncesi belirlenen güzergahlardan Polatlı Belediyesi tarafından tahsis edilen servislerle alınan öğrenciler, antremanların ardından tekrar servislerle bırakılıyor. Gösterilerin izleyenlerle buluşmasının ardından tüm sporcular ve protokol hep birlikte fotoğraf çektirdiler.

Tunçer: “Anne ve babaları tebrik ediyorum”

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Yaz Spor Okulları açılış töreninde yaptığı konuşmada sporun çocuk gelişiminde önemine değinerek; “Bugün Polatlı ilçemizde yaz spor okulu açılışını gerçekleştiriyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yılki açılışta ilçemiz belediye başkanlığı ve ilçemiz gençlik ve spor müdürlüğü ile birlikte burada çalışma yapıyoruz. Bu yıl 7 branşta yaz spor okulları açılıyor. Futbol, Basketbol, Voleybol, Kort tenisi, Masa tenisi, Jimnastik ve Tekvando dallarında yaklaşık 700 sporcu ile bugünkü yaz spor okullarını başlatmış bulunuyoruz. Spora verdikleri destekten dolayı öncelikle anne ve babaları tebrik ediyorum. Çocuklarınız inşallah yeteneklerini geliştirecek, ilerde başarılı birer sporcu olacaklar. Yaz spor okullarının açılmasında emeği geçen ilçemiz belediye başkanlığımıza, ilçe gençlik spor müdürlüğümüze, öğretmenlerimize ve tüm çalışanlara teşekkür ediyor, sporcularımıza başarılar diliyorum.”diye konuştu.

Yıldızkaya: “Çocuklarınız emin ellerde”

Polatlı Belediyesi olarak spora ve sporcuya her zaman destek verdiklerini belirten Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; “Polatlı Belediyesi olarak spora, sporcuya, çok büyük değer ve önem veriyoruz. Her yıl buna benzer kurslarımızı açıyoruz. Bu yıl bildiğim kadarıyla Futbol, Hentbol, Basketbol, Voleybol, Jimnastik gibi dallarda 650 evladımıza hizmet vereceğiz. Ben öncelikle çocuklarınızı bize güvenerek emanet ettiğiniz için her birinize teşekkür ediyorum. Çocuklarınız emin ellerde, müsterih olunuz. Tabi onlar için önceliğimiz dersleriniz. Fakat çocukların hem fiziksel hem zihinsel gelişimlerinde sporun çok büyük önemi var. Biz de bunu destekliyoruz. İnanıyorum ki onların arasından önümüzdeki yıllarda çok büyük sporcular çıkacak ve şehrimizi temsil edecekler. Hepsine başarılar diliyorum.”şeklinde konuştu.

Kayıtlar devam ediyor

Kurslar, Yeni Spor salonu, Recai Moray Kapalı Spor Salonu ve şehir stadı yan sahada Belediyeden görevlendirilen uzman öğretmenler tarafından veriliyor. Kursiyerlerin ulaşımı belli güzergâhlar üzerinde Belediye araçlarıyla ücretsiz sağlanıyor. Polatlı Belediyesi Yaz Spor Okuluna jimnastik branşına 4-7 yaş diğer branşlara ise 7-15 yaş arası öğrenciler kabul ediliyor. İlk, ortaokul ve lise çağındaki çocuklara yönelik düzenlenen kurslar okulların kapanmasıyla birlikte başlıyor ve Eylül ayında eğitim öğretim yılı başlamadan sona eriyor. Kursiyerlere müsabaka kuralları, gerekli alt yapı ve branşa özgü temel teknikler öğretilecek. Kurslara katılmak isteyen ilk, ortaokul ve lise öğrencileri Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde kayıt yaptırabilirler.

Haber: Sinem Kopar