Ana sayfa GÜNDEM Mezaim Kiraz Koleji LGS’de damgasını vurdu

Mezaim Kiraz Koleji LGS’de damgasını vurdu

386
0
PAYLAŞ

Lise Yerleştirme Sınavlarında önceki yıllarda birinciliği kimseye kaptırmayan Mezaim Kiraz Koleji geleneği bu sene de bozmadı. Mezaim Kiraz Koleji öğrencisi Baran KILIÇ Türkiye Birincisi oldu.

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (LGS) Sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Polatlı Mezaim Kiraz Koleji Kurucusu Mezaim Kiraz, sınav sonuçlarını değerlendirdi. Kiraz; “Mezaim Kiraz Koleji LGS de Polatlı derecelerine hem bireysel hem kitlesel başarıda öncülük eden kurumumuz; Geleneği bozmadan geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye dereceleri, Polatlı dereceleri çıkarmayı başarmıştır.29 Bin 555 öğrencinin katıldığı Lgs’de Kurumumuz öğrencisi Baran KILIÇ 90 soruda 90 doğru  cevaba ulaşarak Türkiye Birincisi olmuştur. Türkiye ve Polatlı dereceleri yapan diğer öğrencilerimizi tebrik eder başarılar dileriz. Emeğe geçen öğretmen kadromuza ve velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

”Her öğrencinin potansiyel başarısını zirvelere taşımak bizim ve kadrolarımızın hedefidir”

Mezaim Kiraz Ortaokulu Müdürü Ezel Bulut da sınav sonuçlarını değerlendirdi. Bulut, LGS sonuçlarını değerlendirirken öncelikle Polatlı’daki tüm öğrencileri tebrik etti. Bulut ; ”Hiçbir başarı tesadüfi değildir. Mezaim Kiraz Koleji olarak hem kitlesel hem bireysel başarıya önem verdiklerini her öğrencinin potansiyel başarısını zirvelere taşımak bizim ve kadromuzun temel hedefidir. Bu sınavda öğrencilerimizin gösterdiği başarı Mezaim Kiraz Kolejinin başarısıdır. Bulut elde edilen bu başarılı sonuçlarının  bu programda yer alan 48 Lgs deneme sınavı, sınava yönelik etütler,derslerin sınava yönelik  işlenmesi, kişiye özgü rehberlik deneyimli öğretmen kadrosu LGS başarısında önemli katkı sunmuştur.. Yıllardır binlerce gence, hayalini gerçeğe dönüştürmekte yardımcı olduğumuz için gurur duyuyor ve emeği geçen bütün öğretmen arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Haber: Sevim Işık