Ana sayfa GÜNDEM 7 Mahallede Sodyum sülfat aranacak

7 Mahallede Sodyum sülfat aranacak

340
0
PAYLAŞ

Mahallelerin sorunları masaya yatırıldı

İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer Başkanlığında, 2019 yılı Haziran ayı Muhtarlar Toplantısı Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıya; İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, İlçe Emniyet Müdür V. Ali Ekber Eker, İlçe Jandarma Komutanı V. Teğmen Akın Çelik, İlçe Müftü V. Vaiz Osman Yılmaz, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Yusuf Uymaz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Emel Üneşi, Yazı İşleri Müdür V. Cem Bilge ve Mahalle Muhtarları katıldı.

Muhtarlara ‘Açık Kapı’ projesi anlatıldı

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Tunçer: “Kıymetli muhtarlarımız, kıymetli mesai arkadaşlarım, hepiniz hoş geldiniz. Mahallelerimizdeki yatırımları, çalışmaları, yapılacakları ve sorunları masaya yatırmak için bir araya geldik. Toplantılarımızla, yapılacak işleri, mahallenin sorunlarını ve yatırımları ilgili kurumlarla koordineli şekilde görüşeceğiz. Alınan kararlar  vatandaşlarımızın daha iyi hizmet almasına vesile olması için Kaymakamlık ve Kurumlar olarak elimizden geleni yapacağız. Kurum amirlerimize varsa soracağınız sorular iletebilirsiniz. Bizlerde sorunları not alacağız ve takip edeceğiz. Bazı konuların çözümü hemen olabiliyor  bazıları da zaman alabiliyor. Yapmamız gereken sizden gelen talepleri sorunları takip etmek, sizlerin de kurumlarımızla koordinasyon halinde sorunların çözümüne ortak olmanızdır. Toplantıya katıldığınız için tekrar teşekkür ediyorum “ ifadelerini kullandı. Kaymakam Tunçer’in konuşmasının ardından İçişleri Bakanlığının projesi olan ‘Açık Kapı’ projesi hakkında bilgilendirmeler yapılarak broşürler dağıtıldı.

Sodyum sülfat madeni aranacak

Maden Teknik Arama (MTA) proje sorumluları tarafından İlçemizde 7 Mahallede bulunan ve Dünya’nın en büyük rezervi olduğu düşünülen sodyum sülfat madeninin aranması, bu madenin çıkartılması ve işlenmesi konularında mahalle muhtarlarına gerekli bilgiler verildi. Muhtarların istek ve sıkıntıların değinildiği toplantıda; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce önümüzdeki eğitim öğretim yılı ile ilgili bilgiler verildi, öğrenci taşıma konuları, okul onarımları ile ilgili konular belirtildi. İlçemizde tarım arazi yollarının ıslah edilmesi, asayiş, asfalt yapımı ve onarımı, içme suyu, altyapı, sağlık, sosyal yardım ve evde bakım hizmetleri, elektrik ve telekom hizmetleri, camilerin çevre aydınlatması, hayvan ve bitki hastalıkları gibi birçok konular ilgili kurum amirlerine iletildi. Kaymakam Tunçer, toplantıda son olarak sorunların çözüm aşamasında Kaymakamlık ve kurumlar olarak konuların takipçisi olacaklarını, Muhtarlara taleplerini kurumlarımızla ve benimle istedikleri zaman görüşebileceklerini, sorunlarını iletebileceklerini belirtti.

Haber: Sinem Kopar