Ana sayfa GÜNDEM Yıldızkaya: “Evlatlarımızın Karne Gününü Kutluyorum”

Yıldızkaya: “Evlatlarımızın Karne Gününü Kutluyorum”

242
0

Başkan Yıldızkaya’dan karne günü mesajı

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılını tamamlayan öğrenci ve öğretmenlerin karne gününü kutladı.

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, karne günü mesajı yayımladı. Başkan Yıldızkaya, 2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılını tamamlayan öğrenci ve öğretmenlerin karne gününü kutladı. Yıldızkaya, mesajında; “2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılımız ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Polatlımızda da sona ererken karne alacak evlatlarımızın heyecanına ortak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi.

“Daha başarılı olacakları şekilde geleceklerini inşa edeceklerdir”

Yıldızkaya, mesajının devamında şunları söyledi: “Kıymetli öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz yorucu geçen yılın ardından, uzun bir tatil dönemine giriyorlar. Tüm evlatlarımız bir yıl boyunca ortaya koydukları emeklerin karşılığını almış olarak, bu sayede kendilerini değerlendirerek ve eksiklerini gidererek daha başarılı olacakları şekilde geleceklerini inşa edeceklerdir.”

“Sağlam adım atmış olmaları hepimizin ortak hedefidir”

“Çocuklarımızın karnelerinde almış olduğu notlar ne olursa olsun, onlar bizim için ayrı birer değerdir. Hep birlikte gayret ederek amacımız doğrultusunda hedeflere ulaşabilmek, çocuklarımızı kendilerine, ailelerine, topluma ve çevreye olumlu katkılar yapan, kendisi, ailesi ve çevresi ile barışık, başkalarıyla iyi ilişkiler kuran, işbirliği içinde çalışan, hoşgörülü ve paylaşmayı bilen, dürüst, erdemli, iyi ve mutlu bir vatandaş olarak yetiştirmek için hepimize büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Çocuklar bizim hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Onların iyi eğitim almaları ve gelecek için sağlam adım atmış olmaları hepimizin ortak hedefidir.”

YKS’ye girecek öğrencilere başarılar

“Bu duygu ve düşüncelerle başta öğretmenlerimiz olmak üzere, kıymetli ailelerin ve evlatlarımızın göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmaların sonucunun alındığı karne gününü içtenlikle kutluyor; tüm eğitim camiasına sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir tatil dönemi diliyorum. Bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek olan tüm gençlerimize başarılar diliyor, gözlerinden öpüyorum.”