Ana sayfa GÜNDEM Av ve Doğa Sevdalıları Polatlı’da Buluştu

Av ve Doğa Sevdalıları Polatlı’da Buluştu

426
0

Polatlı Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen Uluslararası Game Fair 2019 Av Doğa Festivali, 7 – 9 Haziran tarihleri arasında Üçpınar Mahallesi Poligon Arazisi’nde av ve doğaseverlere kapılarını açtı.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından geleneksel hale getirilen Game Fair Av Doğa Festivali geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce av ve doğa sevdalısını Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı Polatlı’da bir araya getirdi. Avcılar, doğa sevdalıları ve av malzemesi tedarikçilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen festivalde ziyaretçiler Polatlı Belediyesi tarafından kurulan dev çadırlarda konakladı. Festivalin ikinci gününde ünlü klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici de festivale katılarak av ve doğa sevdalılarına müzik ziyafeti sundu. Festival alanının yanında kurulan stantlarda çeşitli av ve doğa malzemelerinin satıldığı festival üç gün boyunca coşkuyla devam etti.

Av ve doğa yarışmaları nefes kesti

Daha önce Fransa ve İngiltere gibi ülkelerin ev sahipliği yaptığı Game Fair 2019 Av Doğa Festivali’ne yurdun dört bir yanından yüzlerce avcı katılıyor. Beş yıldır düzenli olarak Polatlı Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Game Fair 2019 Av Doğa Festivali kapsamında üç gün boyunca onlarca farklı yarışma düzenlendi. Güvenlik önlemleri eşliğinde hiçbir canlı hayvana zarar vermeden gerçekleştirilen av ve doğa yarışmaları; Avcı Trap Atışı, Koşan Domuza Atış Yarışması, Tek Kurşun Atış Yarışması, Havalı Tabanca Atışları, Havalı Tüfek Atışları, Geleceğin Avcıları Atış Yarışması, Sapan Yarışması, Okçuluk Yarışması, Ördek Düdüğü Çalma Yarışması, Avcılık Oskarları Ödül Töreni ve Köpek Irkları Değerlendirme Etkinliği gibi birçok müsabaka yapıldı.