Ana sayfa Köşe Yazarlarımız Yaradan’dan bir not – KÖŞE YAZISI

Yaradan’dan bir not – KÖŞE YAZISI

423
0

Kime : Sana

Kimden: Yaradan

Konu :Sen

Ref : Hayat

Bugün bütün problemlerini ben çözeceğim. Ancak unutma bunu yap­mak için senin yardımına ihtiyacım yok.

Eğer çözemeyeceğin bir sorunla karşılaşırsan çözmek için kendini helak etme. Lütfen bu sorunu Allah’a havale edilen işler kutusuna koy.

Ben bütün sorunları çözeceğim. Ancak kendi zamanımla, senin zamanınla değil. Sorunu bu kutuya bıraktıktan sonra onu unut ve üzül­meyi kes. Bunun yerine ucuz ucak bileti hayattaki bütün güzelliklerle ilgilen, onlardan

zevk almaya çalış.

Dünyada araba kullanmanın ne olduğunu bilmeyen pek çok kişi, araba kullanmanın ayrıcalık sayıldığı pek çok ülke var.

Eğer trafikte sıkışırsan, sinirlenme.

Eğer işte kötü bir gün geçirirsen, yıllardır iş bulamadan oturan perişan insanları düşün.

İlişkin kötü giderse, hiç sevememiş ve bu sebepten de hiç sevilmemiş insanları düşün.

Bir hafta sonu daha geçti diye tasalanırsan, çocuklarının rızkını çıkartmak için, 3 kuruş paraya günde 12 saat, haftada 7 gün çalışan kadınları düşün.

Dağ başında araban bozulur ve yürümek zorunda kalırsan,hemen öfkelenme. Bir adım atabilmek için, herşeylerini vermeye hazır kötürümleri düşün.

Sabah uyandığında aynada,saçında bir ak tel daha görürsen, tasa­lanma, saçsızlıklarını dert etmeyi akıllarına bile getiremeyen, yaşam mücadelesi veren kanser hastalarını düşün.

Hayatta gayesiz kaldığını düşünüp karamsarlığa dalarsan, müteşekkir ol. Senin yaşadıklarını göremeyen, genç yaşta öldükleri için, senin kullandığın hiçbir fırsata sahip olamayanlar o kadar çok ki…

Eğer insanların cahilliklerinin, bağnazlıklarının, kötülüklerinin, aşağılıklarının, hırslarının kurbanı olursan, daha kötüsü olup seninde onlardan biri olabileceğini hatırla, gene de şükret.

Koşullar ne olursa olsun, herşeye rağmen hayat çok güzel ve uğrunda mücadele etmeye değer.