Ana sayfa GÜNDEM Hz. Ebubekir Camiinde geleneksel iftar programı

Hz. Ebubekir Camiinde geleneksel iftar programı

580
0

Mahalle sakinler cami iftarında buluştu

Hz. Ebubekir Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından, yapım aşaması devam eden dev proje Hz. Ebubekir Camii ve Şehitler Külliyesinde geleneksel iftar programı geçtiğimiz gün düzenlendi.

Hz. Ebubekir Camii ve Şehitler Külliyesi bahçesinde geçtiğimiz gün Hz. Ebubekir Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından geleneksel iftar programı düzenlendi. Her yıl geleneksel hale gelen Şehitlik Kaşındaki sitelerde ikamet eden mahallelilerin maddi katkılarıyla yapılan iftar programı mahallelilerin yoğun katılımıyla yapıldı. İftar programına; Hz. Ebubekir Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı İlhan Dereköy, Dernek Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sağlık Ocağı için imza kampanyası

Programda yaptığı konuşmada camii ve külliye hakkında bilgi veren Başkan Dereköy; “Şehitlik Kaşında bulunan sitelerde oturan kardeşlerimizin desteği ile her sene iftar programımızı düzenliyoruz. Cenab-ı Allah tuttuğunuz oruçları, yaptığınız ibadetleri kabul eylesin. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Yaklaşık 3 sene önce buranın temelini attık. Altını şehitler külliyesi olarak nitelendirdik. Sağlık Ocağı, Kreş, Konferans Salonu, yemek salonu var, gençler ve bayanlar için kurs sınıflarımız var. Sergi salonu ve fuaye alanı, ticari dükkanlar ile misafirhane var. Şehitler Külliyesi için Türkiye’nin 16 farklı şehrinden şehit isimleri aldık. Kahraman şehitlerimizin isimlerini buradaki alanlara vereceğiz. Külliyenin kaba inşaatı bitti, cami inşaatına başlandı. Minarelerimiz bitti, kubbe inşaatına başlanacak. Bundan sonraki süreçte de desteklerinizi bekliyoruz. Burada yerini ayırdığımız Sağlık Ocağı ile ilgili sitelere imza kampanyası yazıları göndermiştik. İmzalayarak destek olursanız buraya bir sağlık ocağı açılmasını istiyoruz. Burada bir sağlık ocağı olması bu mahalleye bir değer katacaktır, katkı sağlayacaktır. Bu iftarın verilmesinde destek olan tüm kardeşlerimize, emeği geçen herkese tekrardan teşekkür ediyorum. Ayrıca Grup Geylani Yakup Çınar hocamıza da geceye katkılarından teşekkür ediyorum.”dedi.

Cami ve Külliye inşaatı hakkında bilgi verdi ve destek istedi

Program, Hz Ebu Bekir Camii ve Şehitler Külliyesi İmam Hatibi Ethem Çakır tarafından okunan Kuranı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra Grup Geylani tarafından ilahiler kasideler sunuldu. Sonra Semazen gösterisi yapıldı. Hz. Ebu Bekir Camii Ve Şehitler Külliyesi Dernek Başkanı İlhan Dereköy iftar programına katılan mahallelilere teşekkür etti. Cami ve Külliye inşaatı hakkında bilgi verdi ve destek istedi. İftar  yemeğine  maddi destek sağlayanlara ve emeği geçenlere teşekkür etti. Hz Ebu Bekir Camii İmam Hatibi Ethem Çakır’ın yemek duasını yapması ile iftar programı sona erdi.