Ana sayfa GÜNDEM Şehit okulunda “Şehit Köşesi” açıldı

Şehit okulunda “Şehit Köşesi” açıldı

229
0
PAYLAŞ

1999 yılında Şırnak Beytüşşebap İlçesinde Bölücü Terör Örgütü ile girilen çatışmada  şehit olan Jandarma Astsubay Yaşar Çetinkaya’nın adının verildiği Şehit Yaşar Çetinkaya Ortaokulunda şehit köşesi açıldı.

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, 1999 yılında Şırnak Beytüşşebap İlçesinde Bölücü Terör Örgütü ile girilen çatışmada  şehit olan Jandarma Astsubay Yaşar Çetinkaya’nın adının verildiği Şehit Yaşar Çetinkaya Ortaokulunu ziyaret ederek, Yaşar Çetinkaya anısına yapılan Şehit Köşesinin açılışını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen açılışa; İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Polatlı Belediyesi Kültür Müdürü Veli Keskin, Okul Müdürü ve Şehit annesi Fatma Çetinkaya katıldı.

“Bizler devlet ve millet olarak her daim şehit ve gazi ailelerimizin yanındayız”

Kaymakam Tunçer: “Vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ruhları şad olsun, gazilerimize de sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. Bizler devlet ve millet olarak her daim şehit ve gazi ailelerimizin yanındayız.” diyerek her sıkıntıda destek olacağını belirtti. Kaymakam Tunçer bu anlamlı köşe için Okul Müdürü ve Okul idarecilerine teşekkür ederek, Şehitlerimizin böyle anılmasının çok gurur verici olduğunu dile getirdi.